Cadılar Bayramı, Köylerde Farklı Yöntemlerle Kutlandı - Son Dakika

Cadılar Bayramı, Köylerde Farklı Yöntemlerle Kutlandı

01.11.2014 11:51

1
Endonezya'da, "Cadılar Bayramı" nedeniyle "zombi" kılığına giren köylüler, sokaklarda insanları korkutarak eğlendi.

2
Köylerde gece yarısından sonra "zombi" kılığında gezen gençler, sokaklarda arabaların önlerini kesti ve dükkanlara girdi. Cadılar Bayramı'ndan habersiz bir çok köylü, gece karanlığında karşılarına çıkan zombileri görünce şaşırırken, bazıları ise korktu.

3
Muğla''nın Marmaris İlçesi'nde, düzenlenen Cadılar Bayramı partisi renkli görüntülere sahne oldu.

4
Marmaris İlçesi'nin oteller bölgesi olarak adlandırılan Uzunyalı Mevkii sahil yürüyüş yolunda bulunan 'Faros Beach' isimli eğlence mekanında, bu yıl Cadılar Bayramı (Halloween) partisinin 17'ncisi düzenlendi. Partiye, Cadılar Bayramı'na uygun kıyafetler giyen çoğunluğu İngiliz uyruklu ilçede yaşayan yabancıların oluşturduğu kalabalık davetli grubu katıldı. Tur şirketi rehberlerinin de ilgi gösterdiği parti için mekan ışıkları kabaklar ve kuru kafa figürleriyle donatıldı. Personelin de geceye uygun kostümlerle servis yaptığı partiye çocuklar da katıldı. Birbirinden ilginç kostümlerle masalarda kutlama yapan yabancılar 'güzel günlere' diyerek kadeh kaldırdı.

5
En iyi kostüm yarışmasında birinci olan iskelet elbiseli 38 yaşındaki İngiliz Deborah Marrey ve dereceye giren kadınlara bazı ödüller verildi. Saat 21.00 de başlayan kutlamalar saat 23.00 de sona erdi.

6
İşletme Müdürü Hakan Sezek, "İlçemizde yerleşik yaşayan yabancılara yönelik 20 yıldır çeşitli organizasyonlar düzenliyoruz. Bu yıl 17'ncisi düzenlediğimiz Cadılar Bayramı'nda bizleri açıldığımız günden bugüne kadar yalnız bırakmayan dostlarımızla kutlama yaptık" dedi.

7
Fethiye'de yaşayan İngilizler tarafından sokak hayvanları yararına kutlanan Cadılar Bayramında renkli görüntüler oluşturdu.

8
Fethiye ilçesinde yaşayan İngilizler de Cadılar Bayramı'nı kutladı.

İkinci Etap Sahil Bandındaki bir restoranda bir araya gelen yabancılar, ilginç kostümleriyle dikkat çekti. Kutlamada, Cadılar Bayramı sembollerinden bal kabakları, çeşitli figür ve desenlerde oyulmuş halleriyle ilgi çekti.

9
Kutlamadan elde edilen gelirin sokak hayvanları yararına kullanılacağı öğrenildi. Fethiye Hayvan Yardım Derneği üyesi Rod Freeman, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıl boyunca çeşitli partiler düzenlediklerini, elde ettikleri geliri sokakta yaralanmış hayvanlara yardım etmekte kullandıklarını söyledi.

10
Fethiye Hayvan Derneği'nin 2008'den bu yana sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, geçici ve kalıcı evler bulunması konusunda çalışmalar yürüttüğünü belirten Freeman, şunları söyledi:

11
"Her yıl 31 Ekim'de kutlanan Cadılar Bayramı'nı Fethiye'de kutlamak istedik. Cadılar Bayramı, Amerikan ve batı Avrupa'dan gelen bir Pagan geleneğidir. Biz de ilginç kostümlerimiz ile bu etkinliği gerçekleştirdik. Böylece sokak hayvanlarına da yardım etmiş oluyoruz."

12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48

Son Dakika Cadılar Bayramı, Köylerde Farklı Yöntemlerle Kutlandı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement