'Çakma Atatürk'lerin ekmek kavgası! 'En çok ben benziyorum' diye birbirlerine girdiler - Son Dakika

'Çakma Atatürk'lerin ekmek kavgası! 'En çok ben benziyorum' diye birbirlerine girdiler

16.11.2019 11:00

Sosyal medyada sık sık denk geldiğimiz Atatürk'e benzeyen, benzetmek için elinden geleni yapan vatandaşlar ekmek parası uğruna birbirine girdi.

1
Mustafa Kemal Atatürk'ü böyle kullanıyor olmaları ve çirkin bir konuya dahil etmeleri ise ayrı bir dava. Alev Gürsoy Cimin'in haberine göre; Atatürk'ü istismar etmekle suçlanan kişilerin başında Göksal Kaya geliyor.
2
Göksal Kaya
Göksal Kaya
İzmir'de yaşayan Göksal Kaya, tiyatro ve sinema oyuncusu. Kaya, sık sık program ve etkinliklerde boy gösteriyor. Özellikle Anıtkabir'deki anmaların vazgeçilmez yüzü haline geldi. Kaya, Sinan Çetin'in yönettiği 'Çanakkale Ruhu' isimli filmde Atatürk'ü canlandırmıştı.
3
Kendisine "Paşam" diyen insanlara elini öptürüp fotoğraf çektiren, frak giyerek gezen Göksel Kaya kendini şöyle savunuyor:
4
"Halkta bir Atatürk özlemi var ve beni görünce de bunu yansıtıyorlar. Ben tiyatro sanatçısıyım.etkinliklerden para almamdan daha doğal ne olabilir? Suistimal ettiğim yok"
5
Nejdet Bardak
Nejdet Bardak
Milli Eğitim Müfettişliği'nden emekli olan ve Bursa'da yaşayan Nejdet Bardak da tiyatro ve sinema oyuncusu.
6
Yüksek fiyat talep etmiyorum, Göksel Kaya'dan rahatsız oluyorum!
Yüksek fiyat talep etmiyorum, Göksel Kayadan rahatsız oluyorum!
Bursa'da yaşayan emekli milli eğitim müfettişi Nejdet Bardak da "Bunun giderleri var, yüksek fiyat talep etmiyorum. Göksal Kaya'dan ise çok rahatsız oluyorum. Bu adam cidden kendisini paşa zannediyor" diye konuşuyor. İzmir Tire'den şoför Ayhan Ayber ise "Ben para almıyorum. Üstelik Atatürk'e en çok ben benziyorum. Onlar makyajla benziyor" iddiasında bulunuyor.
7
Ali Ayhan
Ali Ayhan

Udi sanatçı Ali Ayhan, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda öğretim üyesi.

8
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarıöğretim üyesi udi Ali Ayhan, "Yolda görünce boynuma sarılıp ağlıyorlar. Hiçbirimiz Atatürk gibi olamayız" diyor.
9
Mesut Yontan
Mesut Yontan
İzmir'de elektrikçilik yapan Mesut Yontan'ın metroda çekilen bu fotoğrafı sosyal medyada oldukça hızlı yayılmış ve üzerine bolca konuşulmuştu.
10
İzmir’den elektrikçi Mesut yontan da, “Bu benzerlikten tek kuruş elde etmedim. Halkın ilgisi güzel ama Atatürk’e kimse benzeyemez. Bu benzerliğin suistimal edilmesine karşıyım” diye konuşuyor.
11
Ayhan Ayber
Ayhan Ayber
İzmir'in Tire ilçesinde yaşayan Erzurumlu Ayhan Ayber, Orman Bölge Müdürlüğü'nden emekli.
12
Atatürk benzerliğinin maddi karşılığı, etkinliğe göre 1000 TL ile 5000 TL arasında değişiyor. Son günlerde bazı belediye başkanları bu isimlere prim vermeme kararı aldı.
13
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık ise "Bir filmde, tiyatroda Atatürk'ü canlandırmalarına sözümüz yok. Ama Atatürk'ü ticari malzeme yapmalarına izin vermeyiz" diyor.

Son Dakika 'Çakma Atatürk'lerin ekmek kavgası! 'En çok ben benziyorum' diye birbirlerine girdiler - Son Dakika


YORUMLAR (14)
  • Ponçik: Alev Gürsoy Cimin kalitesiz bir mecrada kalitesiz işlere imza atan röportajcı. Demokratmış gibi duran ama sürekli yandaşlara zemin hazırlayan eleman. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ceviqquvvet: Tip olarak benzemeye benzetmeye çalışmayın, vatandaş da bu gibilere prim vermesin..Görüşlerini, tez ve argümanlarını ve hatta hayallerini realize ederek onu yaşatın.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ByCml: ADDDDD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık ÇOK KOMİKSİN BU ADAMLARI DEĞİL SEN ESAS ATA ÜZERİNDEN MİLLETİ SÖMÜRÜCÜ YILMAZ ÖZDİLE BAK Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Ronaldo'nun sevgilisi Georgina Rodriguez 5. çocuğu istiyor Etle şov yapan Nusret, bu kez takipçilerinin hiç alışık olmadığı bir paylaşım yaptı Cani adam denizde boğmaya çalıştığı eşini, diri diri kuma gömerken yakalandı Metin Yüncü'nün eski eşi, gizemli mesajı yıllar sonra ifşa etti: Kocan seni Songül Karlı ile aldatıyor Alemin Kralı Oben, sabahlığının düğmesini açıp pembe iç çamaşırıyla poz verdi