Son Dakika Haberleri: California Üniversitesi Dünya'nın İki Ay'ı Olduğunu İddia Etti!

California Üniversitesi Dünya'nın İki Ay'ı Olduğunu İddia Etti!

7 yıl önce

Prof. Erik Asphaug'dan şaşırtıcı iddia

1
California Üniversitesi'nden Prof. Erik Asphaug, Dünya'nın '2 Ay'ı olduğunu, küçük olanın kendisinden 3 kat büyük olan parçaya çarparak tek bir Ay haline geldiğini ileri sürdü.

2
Asphaug, 'Dünya'nın yörüngesinde daha önce 2 tane Ay (uydu) bulunuyordu diyerek, "Küçük olan 4.6 milyar yıl önce büyüğüne çarparak bugünkü halini aldı" teorisini ortaya attı.

3
Profesör, Ay'ın Dünya'dan görünmeyen yüzünün neden tepeden oluştuğuna ilişkin araştırmasından yola çıkarak bu teoriye ulaştı.

4
Bilim adamına göre; Dünya çevresinde dönen 2 Ay'dan küçüğü, kendisinden 3 kat daha büyük olan parçanın çekim etsine girdi.

5
Ve yüzeye çarptı. Bu çarpışmayla da bugünkü Ay'ın görünmeyen yüzündeki tepelerin oluşmasına neden oldu.


6
Harvard Üniversitesi bilim adamlarında benzer bir teoriyi ileri sürdüler.


7
Harvardlı bilim adamları da Dünya ve Ay'ın Güneş sisteminin doğusundan 30-130 milyon yıl arasında şekillenmeye başladığını belirttiler.

8
Böylece Asphaug'un teorisinin doğru olabileceğini söylediler.
9Haber Yayın Tarihi: 09.07.2013 04:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin