Çalışanlar dikkat! İşte koronavirüsten korunmak için iş yerinde dikkat edilmesi gerekenler - Son Dakika

Çalışanlar dikkat! İşte koronavirüsten korunmak için iş yerinde dikkat edilmesi gerekenler

18 gün önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Türkiye'deki ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıklamasının ardından vatandaşlar, kalabalık içine ve sokağa korkuyla çıkmaya başladı. Basit önlemlerle korunma şansınızı artırabilir, yayılmasını önlemeye katkı sağlayabilirsiniz. İşte iş yerlerinde dikkat edilmesi gerekenler...

1
Hasta ya da riskli çalışanlar evde çalıştırılmalı!
Hasta ya da riskli çalışanlar evde çalıştırılmalı!
İşverenin evden ya da ofis dışından çalışma olanaklarını şimdiden araştırması önem taşıyor. Özellikle de hasta ya da riskli çalışanların mümkün olduğunca evden çalıştırılması, virüsün yayılmasını önlemek açısından önemli. Öksürük ya da nefes darlığı gibi solunum yolu hastalığına dair belirtiler gösteren çalışanların derhal diğerlerinden ayrılması ve eve gönderilmesi gerekiyor.
2
İş yerinde temiz hava akışı sağlanmalı
İş yerinde temiz hava akışı sağlanmalı
İş yerinde bürolara temiz hava akışının sağlanması, klimaların filtrelerinin değiştirilmesi de büyük önem taşıyor.
3
İşveren, çalışanların hijyeni için tüm olanakları sunmalı
İşveren, çalışanların hijyeni için tüm olanakları sunmalı
İşverenin çalışanların el hijyeni için sabun, kağıt havlu, bilgisayar klavyesi dezenfektanı gibi malzemeleri hazır bulundurması, yüzeylerin düzenli temizliği ihmal edilmemeli.
4
Koronavirüs teşhisi konduysa iş yerini haberdar etmeli!
Koronavirüs teşhisi konduysa iş yerini haberdar etmeli!
Kendisi sağlıklı da olsa evinde koronavirüs teşhisi konmuş biri bulunan çalışanların durumdan işvereni derhal haberdar etmesi gerek.


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Polis, selfie çekenleri durdurmak için Mavi Göl'ü siyaha boyadı Evde temizlik yapan spor spikeri Diletta Leotta sosyal medyayı salladı Bacakları açık şekilde oturan yıldız isim Michelle Keegan, canlı yayında frikik vermekten son anda kurtuldu 14 yaşındaki anne, eğlenmesine engel olduğu için 1 yaşındaki bebeğini asarak öldürdü Ünlü model Emily Ratajkowski'nin yayınında Türk takipçinin yaptığı yorum olay oldu: Göğüslerini göremiyorum