Çalışmak için Türkiye'ye gelen 18 yaşındaki kıza işkence! Feryadı sosyal medyada olay oldu - Son Dakika

Çalışmak için Türkiye'ye gelen 18 yaşındaki kıza işkence! Feryadı sosyal medyada olay oldu

2 ay önce

Türkiye'ye çalışmak için gelen 18 yaşındaki Nepalli Sonam Karmu Hyolmo'nun, iş vereni tarafından uğradığı işkence, sosyal medyanın gündemine oturdu.

1
Türkiye'ye çalışmak için gelen 18 yaşındaki Nepalli Sonam Karmu Hyolmo'nun maruz kaldığı zulüm, sosyal medyada büyük ses getirdi.
2
Gazeteci Hasan Sarıtaş tarafından paylaşılan görüntülerde, Sonam yaşadığı dehşet anlarını anlattı. 18 yaşındaki kız, ailesini geçindirebilmek için geçen ağustos ayında Nepal'de bulunan bir firma aracılığıyla Ankara'da bulunan bir kız öğrenci yurdunun sahibi olan Y. D.nin kızının çocuğuna bakmak üzere Ankara'ya geliyor. Aylık 400 euro ücretle çalışmaya başlayan fakat dört ayda sadece bir kez parasını alabilen Sonom'a ''Maaşını biz ailene gönderiyoruz'' diyorlar. Y.D. torununa bakması için tuttuğu Sonam'ı, bir süre sonra sahibi olduğu kız öğrenci yurdunda da çalıştırmaya başlıyor.

3
Pasaport ve telefonuna el konan Sonam'ın ailesi ile görüşmesine izin verilmiyor. Darp ve dayağa maruz kalan Sonam'a yurtta zorla çamaşır-bulaşık yıkatıp temizlik yaptırıyorlar. Sonam, Y.D.nin avukat kızı G. tarafından birçok kez dövüldüğünü ve vücudunda morluklar olduğunu, üstelik dişinin kırıldığını iddia ediyor.
4
Sonam'ın yaşadıklarının ortaya çıkması üzerine Ankara polisi, genç kızı Emniyet'e götürerek koruma altına aldı. Aylardır düzensiz beslenen kızın karnını doyuran polisler, haber alamadığı ailesiyle de görüşmesini sağladı. Sonam'ın şikayeti üzerine yurt sahibi hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.

Haber Yayın Tarihi: 16.12.2019 11:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu Annabella Sciorra, yapımcı Harvey Weinstein tarafından cinsel istismara uğradığını itiraf etti Arka Sıradakiler'in yakışıklı Oktay'ına bir de şimdi bakın! Saçlarına aklar düştü Kıskanç koca, sosyal medya fenomeni eşini boğarak öldürdü 25 can aldı, hızla yayılıyor! İşte katil virüsün yayıldığı pazar! Bakire olduğunu açıklayan ünlü atlet Lolo Jones isyan etti: Erkekler benden kaçıyor!

Son Dakika Haberleri