ÇANAKKALE Resimleri

Çanakkale Resimleri

 • 10 Kasım 2018 08:33 Ulu Önder Atatürk'ü Kaybettiğimiz Gün Neler Yaşandı? İşte Az Bilinen 10 Kasım Fotoğrafları Ulu Önder Atatürk'ü Kaybettiğimiz Gün Neler Yaşandı? İşte Az Bilinen 10 Kasım Fotoğrafları 80 yıl önce bugün Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız gün. Ölüm haberinin ardından tüm ülke hüzne boğuldu. Sokaklar Ulu Önder'i uğurlamak için hazırolda bekleyen on binlerce insanla doldu. İşte 7'den 70'e herkesi hüzne boğan vedanın görüntüleri...
 • 22 Ekim 2018 13:00 Ünlü İngiliz Ajanı Gertrude Bell Tarafından Tam 116 Yıl Önce Çekilmiş Türkiye Fotoğrafları Ünlü İngiliz Ajanı Gertrude Bell Tarafından Tam 116 Yıl Önce Çekilmiş Türkiye Fotoğrafları Ünlü İngiliz kadın seyyah, casus ve yazar Gertrude Margaret Lowthian Bell'in dünyanın çeşitli yerlerinde çektiği fotoğraflar tarihe tanıklık ediyor. Geçtiğimiz yıl Newcastle Üniversitesi'ndeki Gertrude Bell Kütüphanesi'nin internet üzerinden satışa çıkardığı fotoğraflar arasında, Bell'in İzmir Kalesi, Efes, Milet, Priene ve bazı diğer antik kentler de bulunurken ünlü seyyah kaleme aldığı anılarında Türkiye'ye de yer ayırmış.
 • 16 Ekim 2018 16:11 Bu İskenderin İçerisinde Bir Gram Et Olmadığını Duyan Şaşıp Kalıyor! Bu İskenderin İçerisinde Bir Gram Et Olmadığını Duyan Şaşıp Kalıyor! Et ve hayvansal gıdaları hayatından çıkaran vejetaryen ve veganlar için bazen dışarıda yemek bulmak oldukça zorlaşıyor. İşte et yiyemeyenlerin imdadına koşacak, lezzetiyle de tatmin edici mekanlar...
 • 26 Eylül 2018 08:01 Türkiye'de Gelir Dağılımı TUİK Açıkladı İşte En Çok ve En Az Gelire Sahip İller Türkiye'de Gelir Dağılımı TUİK Açıkladı İşte En Çok ve En Az Gelire Sahip İller Türkiye İstatistik Kurumu, 2017 gelir ve yaşam koşulları araştırması sonuçlarını açıkladı. En yüksek gelir İstanbul, gelir eşitsizliğinin en düşük olduğu iller Erzurum, Erzincan, Bayburt oldu.
 • 08 Eylül 2018 11:37 Çanakkale'de 5 Bin Yıllık Döneme Işık Tutan 'Son Troyalı'nın İskeleti Bulundu Çanakkale'de 5 Bin Yıllık Döneme Işık Tutan 'Son Troyalı'nın İskeleti Bulundu Çanakkale'deki 5 bin yıllık geçmişe ışık tutan Troya Ören Yeri'nde, güney kapısı ile Roma dönemi agorasında devam eden kazılarda, Doğu Roma dönemine ait 'son Troyalı'nın iskeleti bulundu.
 • 09 Temmuz 2018 08:21 Evler 3 Milyona Satılıyor, Herkes Bu Köye Akın Ediyor: Adatepe Köyü Evler 3 Milyona Satılıyor, Herkes Bu Köye Akın Ediyor: Adatepe Köyü Doğayla iç içe yaşamak için büyük şehirlerden kaçanların tercihi olan Kazdağları'nın eteklerindeki Adatepe köyü, yerlilerden tarihi evleri satın alarak restore ettiren kentlilerin yerleşim alanı oldu. Rumlardan kalma taş evlerin 2-3 milyon liraya satıldığı Adatepe'yi ünlü isimlerin dışında kent kökenli bir çok kişi de tercih etti. Bazıları bu konutları yazlık olarak kullanırken, bazıları da otel ve lokanta açtı, ahırları bile restore edip kafeye dönüştürdü.
 • 25 Nisan 2018 14:18 Fotoğraflarla: 1915 Çanakkale Savaşı Fotoğraflarla: 1915 Çanakkale Savaşı Anzak Çıkarması'nın 103’üncü yıldönümünde, Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Anzak Koyu'nda anma töreni düzenlendi.
 • 16 Mart 2018 16:29 Çanakkale Savaşından Daha Önce Hiç Görmediğiniz Kareler Çanakkale Savaşından Daha Önce Hiç Görmediğiniz Kareler ABD Kongre Kütüphanesi'nde yer alan George Grantham Bain adlı Amerikalı fotoğrafçının arşivindeki 39 bin 744 fotoğrafın ikinci bölümünde Çanakkale Savaşı'nın yanısıra Osmanlı coğrafyasına ilişkin çarpıcı fotoğraflar yer alıyor...
 • 15 Mart 2018 14:55 Çiftlik Bank Dolandırıcısı Mehmet Aydın 'Çıplak Gösteren Gözlük' Bile Satmış Çiftlik Bank Dolandırıcısı Mehmet Aydın 'Çıplak Gösteren Gözlük' Bile Satmış Binlerce kişinin 500 milyon lira dolandırıldığı öne sürülen Çiftlik Bank ile ilgili soruşturmada iki kişi tutuklandı. Urugay'a kaçtığı belirtilen şirketin 27 yaşındaki CEO'su Mehmet Aydın hakkındaki iddiaların ise ardı arkası kesilmiyor. İşte her yönüyle Çiftlik Bank dolandırıcılığı...
 • 31 Ocak 2018 10:40 İstanbul'dan Muhteşem Sis Manzaraları İstanbul'dan Muhteşem Sis Manzaraları İstanbul Boğazı'nda sabah saatlerinde etkili olan sis büyüleyici manzaralar yarattı...
 • 21 Kasım 2017 09:04 Türkiye'den İlk Kar Manzaraları Türkiye'den İlk Kar Manzaraları Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altına düşmesiyle birlikte kar yağışı yurtta etkisini hissettirmeye başladı. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın ardından yurdun bazı bölgelerinde kar yağışı etkisini gösterdi. Tipi ve kar yağışı ulaşımı olumsuz etkilerken, yeniden beyaz gelinliğini giyen Uludağ'ın zirvesinde ise vatandaşlar kar topu oynadı...
 • 04 Kasım 2017 08:09 Bir Zamanlar Kahveci Çırağıydı Şimdi Ödüllü Oyuncu Bir Zamanlar Kahveci Çırağıydı Şimdi Ödüllü Oyuncu Kanal D'nin nefes nefese izlenen dizisi Vatanım Sensin için geri sayım başladı. İzlenme rekorları kıran dizinin kadrosunda yer alan bir oyuncunun hiç aklında yokken kendini setlerde bulduğunu biliyor muydunuz? Hem de babasının işlettiği kahvede çıraklık yaparken ünlü bir yönetmen tarafından keşfedildiğini ve sonra da "mektepli" oyuncuları aratmayan bir kariyer oluşturduğunu...
 • 26 Ekim 2017 15:12 İzmirli Afro-Türkler: Kökenleri Afrika'dan, Şiveleri Ege'den İzmirli Afro-Türkler: Kökenleri Afrika'dan, Şiveleri Ege'den "İzmirli Afro-Türkler", Afrikalı atalarından miras, siyahi rengi tenlerinde, yıllardır tek vatan bildikleri Türkiye sevgisini ise yüreklerinde taşıyor...
 • 18 Eylül 2017 08:39 Adatepe'deki Taş Evler, Otel ve Pansiyon Olarak Kullanılıyor! Adatepe'deki Taş Evler, Otel ve Pansiyon Olarak Kullanılıyor! Çanakkale'nin Kazdağları'ndaki doğayla içi içe köyü Adatepe, taş işçiliğinin en güzel örneklerini barındıran tarihi evleri 2-3 milyon lirayı buluyor. Bu evler çoğunlukla otel, pansiyon ve kafe olarak kullanılıyor...
 • 08 Haziran 2017 08:04 Anadolu'da Korku Filmi Gibi Hikayelerin Yaşandığı 9 Gizemli Mekan Anadolu'da Korku Filmi Gibi Hikayelerin Yaşandığı 9 Gizemli Mekan Dünya var olduğundan bu yana lanetli yerlerle ilgili hikayeler anlatılır. Kimi yaşanmış, kimi sadece söylentiden ibaret olan bu yerleri derledik. İşte Türkiye'deki, ürkünç hikayeye sahip 9 lanetli yer...
 • 05 Haziran 2017 15:26 Çanakkale Yat Limanında Deniz Dibi Temizliği Çanakkale Yat Limanında Deniz Dibi Temizliği ÇANAKKALE Boğazı'nda, Marina Yatçılar ve Kaptanlar Derneği tarafından düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, 22 dalgıç tarafından deniz dibi temizliği yapıldı.
 • 04 Haziran 2017 15:52 Çanakkale'de 40 Kaçak Göçmen Yakalandı Çanakkale'de 40 Kaçak Göçmen Yakalandı Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçiş yapmak isteyen 40 kaçak göçmen yakalandı.
 • 01 Haziran 2017 19:32 Binbaşı Koray Onay'a Ağlatan Veda Binbaşı Koray Onay'a Ağlatan Veda Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Binbaşı Koray Onay Çanakkale Gelibolu'da son yolculuğuna uğurlandı.
 • 01 Haziran 2017 18:26 Şehit Binbaşı Koray Onay'ı, Gelibolu'da 3 Bin Kişi Uğurladı Şehit Binbaşı Koray Onay'ı, Gelibolu'da 3 Bin Kişi Uğurladı ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi'nde Cougar tipi helikopterin düşmesiyle şehit olan 13 askerden Binbaşı Koray Onay, memleketi Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'nde, 3 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 01 Haziran 2017 12:40 Hacı İbrahim Bodur Anısına Verilen İftar Yemeğine 13 Bin Kişi Katıldı Hacı İbrahim Bodur Anısına Verilen İftar Yemeğine 13 Bin Kişi Katıldı Çanakkale’nin Çan İlçesi’nde Kale Grubu Şirketleri’nin ana kuruluşu Kale Seramik Fabrikaları’nın kuruluşundan bu yana başlattığı geleneksel iftar yemeği, geçen yıl 23 Mayıs’ta hayatını kaybeden merhum Dr. Hacı İbrahim Bodur’un anısına verildi.
 • 01 Haziran 2017 05:32 Şehit Ateşi Çanakkale'ye Düştü Şehit Ateşi Çanakkale'ye Düştü ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi askeri üs bölgelerini denetleyen askeri heyeti taşıyan Cougar tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 13 üst rütbeli askerden biri olan 38 yaşındaki Binbaşı Koray Onay'ın acı haberi, memleketi Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'ndeki baba ocağına ulaştı.
 • 01 Haziran 2017 03:25 Şehit Ateşi Çanakkale'ye Düştü Şehit Ateşi Çanakkale'ye Düştü Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalktıktan kısa süre sonra düşen helikopterdeki 13 şehitten İstihbarat Binbaşı Koray Onay’ın Gelibolu’daki baba ocağına ateş düştü.
 • 31 Mayıs 2017 23:03 Çanakkale Belediyesi Ayvacıklı Depremzedelere İftar Yemeği Verdi Çanakkale Belediyesi Ayvacıklı Depremzedelere İftar Yemeği Verdi ÇANAKKALE Belediyesi, geçen 6 Şubat da Ayvacık'a bağlı köylerde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde mağdur olan depremzedelere iftar yemeği verdi.
 • 31 Mayıs 2017 18:32 Çanakkale'nin 'Akıllı Şehir' Yol Haritası Tamamlandı Çanakkale'nin 'Akıllı Şehir' Yol Haritası Tamamlandı ÇANAKKALE'deki Kale Grubu tarafından Türkiye Bilişim Vakfı ve Novusens işbirliğiyle şubat ayında başlatılan 'Aklım Fikrim Çanakkale' projesinde kurumlar arasında işbirliği sağlanması için saha çalışmaları tamamlandı.
 • 31 Mayıs 2017 18:28 Survivor Biga'da Renkli Anlar Yaşandı Survivor Biga'da Renkli Anlar Yaşandı Çanakkale’nin Biga Belediyesi’nin Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği Survivor Biga yarışmalarının 2’ncisi Biga Şehir Parkı’nda gerçekleştirildi.
 • 31 Mayıs 2017 13:33 Gestaş A.Ş.'nin Ramazan Etkinlikleri İlgi Görüyor Gestaş A.Ş.'nin Ramazan Etkinlikleri İlgi Görüyor Çanakkale Boğazı ve adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan Gestaş A.Ş.’nin İskele Meydanında gerçekleştirdiği iftar programı ve ramazan etkinlikleri vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.
 • 29 Mayıs 2017 11:40 Okul Taşıtıyla Göçmen Kaçırırken Yakalandılar Okul Taşıtıyla Göçmen Kaçırırken Yakalandılar Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde polis ekiplerinin durdurdukları iki minibüste 48 kaçak göçmen yakalanırken, minibüsün üzerindeki okul taşıtı yazısı dikkat çekti.
 • 29 Mayıs 2017 01:41 Çanakkale'de Beşiktaş'ın Şampiyonluğu Kutlandı Çanakkale'de Beşiktaş'ın Şampiyonluğu Kutlandı Çanakkale'de Beşiktaş'ın şampiyonluğu kutlandıÇANAKKALE'deki Beşiktaş taraftarları, takımlarının üst üste 2'nci kez şampiyon olarak 3'ncü yıldızı da alması nedeniyle sokaklara dökülüp çifte kutlama yaptı.
 • 29 Mayıs 2017 00:42 Çanakkale'de Beşiktaş'ın Şampiyonluğu Kutlandı Çanakkale'de Beşiktaş'ın Şampiyonluğu Kutlandı ÇANAKKALE'deki Beşiktaş taraftarları, takımlarının üst üste 2'nci kez şampiyon olarak 3'ncü yıldızı da alması nedeniyle sokaklara dökülüp çifte kutlama yaptı.
 • 27 Mayıs 2017 14:22 Şehit Ağabeyi Kardeşine Çanakkale Şiiri ile Veda Etti Şehit Ağabeyi Kardeşine Çanakkale Şiiri ile Veda Etti Tendürek Dağı Gülüzar Adası mevkinde arama tarama faaliyeti sırasında bölücü terör örgütünce açılan ateş sonucu çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Abuzer Doğan memleketi Kayseri’de son yolculuğuna uğurlandı.
 • 27 Mayıs 2017 09:52 İlk Sahurda Kadınlar Davul Çaldı İlk Sahurda Kadınlar Davul Çaldı Çanakkale’nin Çan ilçesine 12 kilometre uzaklıkta bulunan 100 haneli Büyükpaşa köyünde köylü kadınlar, davul çalarak köylüleri sahura kaldırdı.
 • 26 Mayıs 2017 21:01 4. Geleneksel Umurbey Yağlı Pehlivan Güreşleri 4. Geleneksel Umurbey Yağlı Pehlivan Güreşleri Çanakkale’nin Lapseki İlçesine bağlı Umurbey Belde Belediyesi’nce düzenlenen Geleneksel Umurbey Yağlı Güreşleri’nin 4’ncüsü yapıldı.
 • 26 Mayıs 2017 20:57 Ayvacık'ta Şiddetli Yağış Sürücülere Zor Anlar Yaşattı Ayvacık'ta Şiddetli Yağış Sürücülere Zor Anlar Yaşattı Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde şiddetli yağmur ve dolu etkili oldu.
 • 26 Mayıs 2017 16:36 Çanakkale'de Altın Madeni Tepkisi Çanakkale'de Altın Madeni Tepkisi Çanakkale’de merkeze bağlı Kirazlı köyünde altın madeninin yakın bir zamanda işletmeye açılacağı duyumu üzerine tepki gösteren çevrecilere, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Belediye Meclis üyeleri de destek verdi.
 • 25 Mayıs 2017 15:29 'Var Mısın Yok Musun' Yarışmasından Meşhur Olan 11 kişi 'Var Mısın Yok Musun' Yarışmasından Meşhur Olan 11 kişi Kaderin bir cilvesi olarak bir yarışma programı sayesinde şöhretin kapılarını açan ve daha sonrasında popüler dünyada kendine yer bulan kişiler hala güncelliklerini koruyorlar...
 • 25 Mayıs 2017 09:28 Çanakkale'de Deprem İstasyonu Açıldı Çanakkale'de Deprem İstasyonu Açıldı Çan Belediyesi tarafından inşa ettirilen deprem istasyonu düzenlenen törenle açıldı.
 • 24 Mayıs 2017 18:35 Gülüçlü Kadınlar Çanakkale'yi Gezdi Gülüçlü Kadınlar Çanakkale'yi Gezdi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından bayanlara yönelik 2 gün süren Çanakkale gezisi düzenledi.
 • 24 Mayıs 2017 18:34 Çanakkale Tarihi Savaşın Silah Tamirhanesi Kalede Restorasyon Çanakkale Tarihi Savaşın Silah Tamirhanesi Kalede Restorasyon Çanakkale Savaşları sırasında '3. Kolordu Esliha (Silah) Tamirhanesi' olarak kullanılan 197 yıllık Bigalı Kalesi, Tarihi Alan Başkanlığı tarafından restore edilmeye başlandı.
 • 24 Mayıs 2017 16:32 Bigalı Kalesi Yeniden Ayağa Kaldırılıyor Bigalı Kalesi Yeniden Ayağa Kaldırılıyor Çanakkale’de Gelibolu tarihi alanı içerisinde Bigalı köyü sınırlarında bulunan Bigalı Kalesi’nde restorasyon çalışmaları sürüyor.
 • 24 Mayıs 2017 14:41 102 Yıl Önce Çanakkale'de Şehit Olan Dedesiyle Buluştu 102 Yıl Önce Çanakkale'de Şehit Olan Dedesiyle Buluştu ÇANAKKALE Savaşı'nda şehit düşen askerler arasında bulunan Dede Yıldız'ın Şanlıurfa'da oturan torunları, 102 yıl sonra Haliliye Belediyesi'nin organizasyonuyla bulunarak mezarını ziyaret etmesi sağlandı.
 • 23 Mayıs 2017 17:42 Çanakkale'de Balmumu Heykel Sergisi Çanakkale'de Balmumu Heykel Sergisi Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ÇTSO) açılan balmumu heykel sergisi ilgi gördü.
 • 22 Mayıs 2017 20:02 Türklerin Rumeli'ye Geçişinin 663. Yılı Kutlandı Türklerin Rumeli'ye Geçişinin 663. Yılı Kutlandı Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde, Türklerin Anadolu’dan Rumeli’ye geçişi ve Gelibolunun fethinin 663’cü yıldönümü törenlerle kutlandı.
 • 22 Mayıs 2017 17:40 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine 3 Yeni Program Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine 3 Yeni Program Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine 3 yeni program açılacağını belirten AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Ayvacık MYO, Gökçeada MYO ve Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda açmak istediğimiz 3 yeni program YÖK Yürütme Kurulu tarafından uygun...
 • 22 Mayıs 2017 09:51 İnternet Fenomeninden Köy Okuluna Yardım İnternet Fenomeninden Köy Okuluna Yardım Sosyal medya takipçilerinin yakından tanıdığı ‘Kırmızı Bisikletim’ ile internetin bir anda fenomeni olan Mehmet Yapar, "Umutlar Hayal Olmasın" diyerek Çanakkale’nin Çan İlçesine bağlı 20 öğrencili Söğütalan köyü ilkokulunu ziyaret etti.
 • 19 Mayıs 2017 03:23 Çanakkale Savaşında Şehit Olan Tıbbiyeliler Anıldı Çanakkale Savaşında Şehit Olan Tıbbiyeliler Anıldı Sağlık Sen çalışanları 102 yıl önce Çanakkale Savaşları’nda şehit düşen tıbbiyeli öğrencileri anmak program düzenledi.
 • 18 Mayıs 2017 10:29 Lapseki'de Sergi Açılışları Lapseki'de Sergi Açılışları Çanakkale’nin Lapseki Halk Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim alan kursiyerler tarafından Çardak beldesinde sergi açılışı düzenlendi.
 • 18 Mayıs 2017 09:40 Eski Ayakkabılara Yeniden Hayat Veriyor Eski Ayakkabılara Yeniden Hayat Veriyor Çanakkale’de 62 yaşındaki Nahit Gül, yarım asırdır ayakkabı tamir ediyor.
 • 17 Mayıs 2017 18:36 Çanakkale'de Huzur Operasyonu Çanakkale'de Huzur Operasyonu ÇANAKKALE İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kentte huzurun ve güvenliğin sağlanması amacıyla il genelini kapsayan huzur operasyonu düzenledi.
 • 17 Mayıs 2017 08:17 Kaplumbağa Dilek Sağlığına Kavuştu, Denize Salınacağı Günü Bekliyor Kaplumbağa Dilek Sağlığına Kavuştu, Denize Salınacağı Günü Bekliyor GEÇTİĞİMİZ yıl Çanakkale sahilinde başından ağır yaralı bir şekilde bulunan, nesli tükenmek üzere olan caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası, ikinci ameliyatını oldu.
 • 15 Mayıs 2017 14:35 Muğla'daki Trafik Kazası Muğla'daki Trafik Kazası Muğla’da tur midibüsünün uçuruma yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden 24 kişiden Feray Akın, Çanakkale’nin Çan ilçesinde toprağa verildi.