Çanakkale yanıyor! - Son Dakika

Çanakkale yanıyor!

20.06.2008 12:14

1
Çanakkale'nin Eceabat ilçesine bağlı Yalova köyünde, ve Antalya'da Göynük Kanyonu'nda önceki gün başlayan orman yangınları büyüyerek devam ediyor. Yangınlar dün bir ara kontrol altına alınmıştı. Ancak dün geceden itibaren yeniden rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Yangınları kontrol altına alma çalışmaları hala sürüyor.

2
Önceki gün bir tarlada saman balya makinesinden sıçrayan kıvılcımla başlayan ve halen devam eden yangına müdahale için çevre il ve ilçelerden takviye olarak istenen arozözlerin bölgeye gelmesiyle, söndürme çalışmalarına katılan arozöz sayısı 70'e yükseldi.

3
Yangına ayrıca Çanakkale'de konuşlanan 5 uçak ve 1 helikopterin yanı sıra, İstanbul'dan gelen 2 yangın söndürme uçağı, Bursa ve İzmir'den gelen 2 helikopterle de müdahale ediliyor.

Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yangın söndürme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü ve bölgenin kontrol altına alınmasına çalışıldığını kaydettiler.

4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Yangının Eceabat-Gelibolu kara yolunu etkilemesi nedeniyle dün akşam saatlerinde trafiğe kapatılan yola araç çıkmasına izin verilmiyor.

Trafik yetkilileri Çanakkale'den İstanbul ve Edirne yönüne gidecek araç sürücülerini Lapseki'ye yönlendiriyorlar.

15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26

Son Dakika Çanakkale yanıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kışın beyaz, yazın kahverengiye bürünüyorlar! Nesli tükenmekte olan gelincik objektiflere takıldı Dondurucu soğukta bikiniyle bisiklet süren genç kız, hayır kurumu için bir saatte 83 bin TL topladı Sınavdan çıkıp doğumhaneye giden avukat adayı, buzların üzerinde oturarak görevini tamamladı Koronayı yeniyorlar ama kalplerine yenik düşüyorlar! İlaçlarla ilgili komplo teorileri kafa karıştırıyor Şampiyonlar Ligi maçında sahaya yarı çıplak atlayan modelin son paylaşımı görenlerin ağzını açık bıraktı