Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir! - Son Dakika

Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir!

20.10.2019 14:44

Kayseri'de düzenlenen Kitap Fuarı'na katılan Prof. Dr. Canan Karatay, pastırmanın faydalarından bahsederken, enerji içecekleri için 'zehir' ifadesini kullandı.

1
Kayseri'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Kitap Fuarı'na katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, 'sağlıklı beslenme' konulu programda konuştu.
2
Kırmızı et hakkında konuşan Karatay, "Doğal, işlem görmemiş, içine katkı maddesi koyulmamış pastırma dünyanın en sağlıklı etidir. Kırmızı et doğal olduğu zaman sağlıklıdır. Kırmızı etin içinde bulunan yağ da doğal olduğu zaman sağlıklıdır.
3
Yağ ile beraber kırmızı etle birlikte yendiği zaman proteinin vücuda maksimum düzeyde faydası vardır. Pastırmada da hem kırmızı et hem de yağ vardır. İşte bu da doğanın dengesidir. O şekilde insan vücuduna girmesi lazım. Ama içinde katkı maddesi olmayacak.
4
Şimdi üretildiği gibi fabrikalarda üretilmeyecek. Eski ve doğal pastırmadan bahsediyorum. Paranız varsa bol bol yiyebilirsiniz. Pastırma vücuttaki alevlenmeyi ve hastalıkları önler. Yine aynı şekilde pastırma, alzeimer, şeker ve kalp krizini de önler." dedi.
5
Enerji içeceklerinin zararlı olduğuna dikkati çeken Karatay, "Enerji içecekleri gençlerimizin zehridir. Onların ölümüne sebep olur. Sporcularımızın ölümüne sebep oluyor. Bir kutu enerji içeceğinin içindeki yapay şekerler kalp krizi sebebidir. Gençlerimizin ve sporcularımızın erken ölümlerinin sebebi enerji içecekleridir. Tüm bu sebeplerden dolayı enerji içecekleri yasaklanmalıdır. Gençlerimize ve çocuklarımıza yazık olmasın" diye konuştu.

Son Dakika Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir! - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • adsız: yahu sen ne yazıyorsun kendini gündemdemi tutuyorsun profösür olmuşsunda ne olmuş bir ara teryağı yemeyin diyen sendin sonra tere yağı yiyin dedin neoldu da dönüş yaptın sen önce nasıl profösür olduğunu anlat insanlar anlasın seni. senin gibi insanlar ne yazıki bu halkı düşünmüyorlar.SADECE DÜŞÜNDÜKLERİ ŞEY PARA PARA PARA O PARA SİZİ CENETE GÜTÜRECEK BAKALIM asıl insanların katileri bu şeyleri üreten ve insanları kandıran medyada kendini gündemde tutan doktor ve profösürlerdir.zaten adalet yoki Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • xxfx: hangi havadasın...Karatay tereyağı yiyin der yemeyin demez.Karıştırdın heralde... 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement