Son Dakika Haberleri: Canan Karatay Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? İşte Canan Karatay Diyet Listesi

Canan Karatay Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? İşte Canan Karatay Diyet Listesi

5 ay önce

Canan Karatay diyeti Prof. Dr. Canan Karatay tarafından önerilen yiyeceklerin düzenli bir şekilde tüketilmesiyle meydana gelen beslenme biçimidir. Kahvaltının en önemli öğün olduğu bu diyet, protein ve kalori açısından yüksek besinlerden meydana gelir. Peki, Canan Karatay diyet listesinde neler var, Karatay diyeti nasıl yapılır?

1
Karatay diyeti, vücudun enerji düzeyinden sorumlu olan leptin hormonunu kontrol altına almayı hedefleyen bir diyettir. Canan Karatay diyetinin en önemli özelliği aç kalmadan da kilo verdirmesi ve verilen kiloların sonrasında geri alınmamasını sağlamasıdır.
2
CANAN KARATAY DİYETİ NASIL YAPILIR?
 CANAN KARATAY DİYETİ NASIL YAPILIR?
Karatay diyetinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, öğünleri çok acıkmadan, hafif bir tokluk hissi yaşarken yemek. Son dönemde pek çok kişiyi zayıflatmasıyla bilinen Canan Karatay diyeti 3 öğünden oluşuyor.
3
KAHVALTIDA NELER YENMELİ?
KAHVALTIDA NELER YENMELİ?
Kahvaltıda doğal yumurta yenmesini tavsiye eden Canan Karatay, yumurta ile birlikte yeşil veya siyah zeytin, peynir, şekersiz bitki çayı, ceviz içi ve kuru kayısının yenmesi gerektiğini belirtiyor.
4
ÖĞLE YEMEĞİNDE NELER YENMELİ?
ÖĞLE YEMEĞİNDE NELER YENMELİ?
Dana söğüş, bol salata ve fasulye yenmesini öneren Karatay, yemeğin yanında bir bardak tuzsuz ayran ya da bitki çayı veya bol su içilmesini öneriyor.
5
AKŞAM YEMEĞİNDE NELER YENMELİ?
AKŞAM YEMEĞİNDE NELER YENMELİ?
Balık ile birlikte yeşil soğan, roka ve turp yenmesi tavsiyesinde bulunan Karatay, akşam saat 19.00'dan itibaren meyve de dahil olmak üzere hiçbir şeyin yenmemesi konusunda uyarıda bulunuyor.
6
KARATAY DİYETİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEYLER
KARATAY DİYETİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEYLER
Karatay diyeti, her gün mutlaka 40 ile 60 dakika arasında yürüyüş öneriyor.
7
BOL SU İÇİN
BOL SU İÇİN
Karatay diyeti yapanlar her gün 8 ile 10 bardak arasında su içmelidir.
8
BOL ZEYTİNYAĞI TÜKETİN
BOL ZEYTİNYAĞI TÜKETİN
Karatay diyeti için önemli olan diper konu da yemeklerin düşük ısıda ve uzun süre pişirilmesi gerektiği. Canan Karatay, salatalarda zeytinyağı, sirke ve limon suyu katılması gerektiğini söylüyor. Ayrıca yemek yapılırken ayçiçek yağı ile mısır özü yağlarının yerine sızma zeytinyağı ve tereyağının kullanılmalı.

9
KARBONHİDRATLAR YASAK
KARBONHİDRATLAR YASAK
Karatay diyetindeki yasakların başındda karbonhidratlar geliyor. Alkollü ve gazlı içecekler ile birlikte hazır meyve sularının yasak olduğu Canan Karatay diyetinde ekmek, pirinç ve patates gibi karbonhidratların tümü yasaklılar listesinde.
10
KURUYEMİŞ TÜKETİN
KURUYEMİŞ TÜKETİN
Bunların yerine badem, fıstık, fındık veya ceviz gibi kuruyemişler alternatif olarak tüketilebilir.
11
GÜNDE 1 PORSİYON MEYVE TÜKETİN
GÜNDE 1 PORSİYON MEYVE TÜKETİN
Karatay diyetinde günde bir porsiyon meyve tüketebilirsiniz.
12
KARATAY DİYETİNDE BAHARATIN ÖNEMİ
KARATAY DİYETİNDE BAHARATIN ÖNEMİ
Yemekleri, zeytinyağı,kekik ve nane gibi baharatların yer aldığı bir kapta yenebilir.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ateşli Model, Derin Dekoltesiyle Trafiği Birbirine Kattı! Dünyanın En Büyük Dinozor Fosili Bulundu! Fotoğraftaki İsmin Kim Olduğunu Öğrenen Şaşıp Kalıyor! İşte Ünlülerin Çocukluk Halleri Ali Atay'ın Hazal Kaya'dan Önce Yaptığı Evliliği Biliyor muydunuz? Bikinili Kadının Videosuna Sızan Adam, Sosyal Medyada Olay Oldu!