Canan Karatay net konuştu! Bu vitamin eksikse kilo veremezsiniz - Son Dakika

Canan Karatay net konuştu! Bu vitamin eksikse kilo veremezsiniz

25.05.2022 10:42

Yaptığı her açıklama gündem olan Prof Dr. Canan Karatay, doğal ve dengeli bezlenme konusunda uyarılarını yineledi. Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay, yıllardan beri obezitenin insanlığın en büyük düşmanı ve sağlık sorunu olduğunu vurguluyor. Karatay kilo vermek isteyenlerin önündeki en büyük engellerden birinin ise D vitamini eksikliği olduğunu ifade ediyor. Bunun yanı sıra gıdalardaki tehlikeli kod olan E-951 kodlu katkı maddesi konusunda dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.

1
Doğal beslenme için şimdiye kadar kelle paça, köy tereyağı ve kaya tuzu gibi besinlerin önemini anlatan Canan Karatay; bu sefer yasaklı besinler listesi ile ön plana çıktı. Özellikle kilo vermek isteyenler için ise D vitamininin önemine vurgu yaptı. İşte Karatay'ın önerileri ve uyarıları;

2
D vitamini eksik ise zayıflamak çok zor. Bunun için yaz aylarında güneşten sık sık faydalanmalı, kışın ise takviyeler ile D vitamini ihtiyacınızı gidermelisiniz.
3
D vitamini içeren yiyecekler arasında balık, süt, tereyağı, yulaf ezmesi ve yumurta gibi yiyecekler yer alıyor.
4
Canan Karatay'a göre aspartam olarak bilinen E-951 kodlu katkı maddesinin zehirden bir farkı yok. Vücuda girdiği anda alkole dönüşen bu katkı maddesi yapay tatlandırıcılarda ve light ürünlerde sıklıkla bulunuyor. Kanser hücrelerini besleyen bu maddelerden uzak durmanız için light ürünleri tüketmekten sakınmalısınız.

5
Günlük hayatımızda sıklıkla tükettiğimiz ambalajlı gıdalar kısırlıktan kansere kadar birçok önemli sağlık sorununa yol açabiliyor. Sağlıklı bir yaşam için ambalajlı gıdalardan uzak durmanızda fayda var.

6

YORUMLAR
500

Son Dakika Canan Karatay net konuştu! Bu vitamin eksikse kilo veremezsiniz - Son Dakika


Advertisement