Çankaya'nın Mahzun Leydisi - Son Dakika

Çankaya'nın Mahzun Leydisi

04.12.2008 12:33

1
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Sabah Gazetesine verdiği röportajda eşinin alzheimer hastalığı nedeniyle çok çaresiz olduğunu söyledi
2
Nazmiye Hanım'ın bazı günler kendisini bile tanımadığını belirten Demirel şunları söyledi ' Maalesef zor bir hastalığı var; alzheimer. Ama herkes tarafından bilinen hastalıklar bunlar. Çok var, çok yaygın durumda. Ama şu anda hayat çekilmez durumda değil. Kendisi için de değil, etrafı için de değil. Şu an diyorum tabii, sonrası bilinmez.
3
Günde 18 saat uyuyan Nazmiye Demirel, sürekli doktor kontrolu altında tutuluyor. Unutkanlık sorunu ağırlaşan Nazmiye Demirel'e her gün vitamin ve kalsiyum veriliyor. Eşiyle birlikte son olarak Eylül ayında Antalya'ya giderek tatil yapan Demirel, Ankara dışı seyahatlere eşini götürmüyor. Eşinden ayrı kalmamak için son dönemde yurt gezilerinin temposunu düşüren Demirel, gerçekleştirdiği seyahatlerde de programı biter bitmez Ankara'ya dönmeye özen gösteriyor.
4
Bu tavrını yakın çevresine “hasta bakıyorum” diye anlatan Demirel'in “Zincirbozan'a giderken bile bu kadar üzüntülü değildim. Çünkü dönüşü olduğunu biliyordum. Ama şimdi çaresizim, bu çaresizlik büyük üzüntü yaratıyor” dediği ifade ediliyor.

5
Süleyman Demirel 'in, en kritik görüşme aralarında bile Nazmiye Demirel 'in sağlığı ile ilgilendiği, çok şöhretli bir din alimine haber göndererek, 'Lütfen Nazmiye Hanımın sağlığı için dua edin ' ricasında bulunduğu konuşuluyor.

6

Son Dakika Çankaya'nın Mahzun Leydisi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sular çekilince gün yüzüne çıktı! Köylüler gördükleri manzara karşısında isyan etti İnanması güç! Sektirdiği küçücük taş milyonluk aracı havaya uçurdu Evliliği bir gün sürmüştü! Hande Ataizi, herkesin merak ettiği olayın perde arkasını anlattı Tek nefesle dakikalarca su altında! Akdeniz'in 'deniz kızı' görenleri hayran bırakıyor Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı