Çatılardan Gözetleyip Fotoğraflarını Çekti - Son Dakika

Çatılardan Gözetleyip Fotoğraflarını Çekti

18.10.2016 08:45

1
Dünyanın farklı şehirlerindeki binaların çatılarına tüneyerek objektifini ‘çaktırmadan' bazı noktalara yönelten Fransız fotoğrafçı Floriane de Lassee, o şehirden çarpıcı kareler yakalıyor.

2
“Biri sizi gözetliyor!” diyebileceğimiz, önde şehir sakinlerinin mahrem anlarını, fondaysa o şehirden dikkat çekici kareler yakalıyor.

3
Fotoğrafçının İstanbul'da çektiği karenin fonunda Ayasofya, önde ise otel odasındaki yatağında uyuyan bir kadın görülüyor.

4
Tüm kareler gece vakti çekilmiş. De Lassee, “Paris ya da İstanbul, fark etmez; şehirleri değil ama her megapolde ikâmet etmekte olan hayali şehri fotoğraflıyorum” diyor.

5
De Lassee on yıl boyunca ‘uykusuz' kentleri fotoğrafladıktan sonra 2008'de ‘asla uyumayan şehirlerin' fotoğraflarından oluşan bir kitap yayımlamıştı.

6

Fransız fotoğrafçı ilhamını, New York'ta Uluslararası Fotoğraf Merkezi'nde aldığı eğitim esnasında, East Village'ta yaşadığı daireden almış.

7
O dönem kaldığı daire bir polis merkezinin dinlenme odasına bakıyormuş. De Lassee buradan tutturduğu bir açıyla üniformalarıyla tenis oynayan polisleri görüntülemeye başlamış.

8
Görüntülediği metropoller arasında Las Vegas, New York, Moskova, Paris, İstanbul, Şanghay ve Tokyo var.

9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Çatılardan Gözetleyip Fotoğraflarını Çekti - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement