Çatılardan Gözetleyip Fotoğraflarını Çekti - Son Dakika

Çatılardan Gözetleyip Fotoğraflarını Çekti

18.10.2016 08:45

1
Dünyanın farklı şehirlerindeki binaların çatılarına tüneyerek objektifini ‘çaktırmadan' bazı noktalara yönelten Fransız fotoğrafçı Floriane de Lassee, o şehirden çarpıcı kareler yakalıyor.

2
“Biri sizi gözetliyor!” diyebileceğimiz, önde şehir sakinlerinin mahrem anlarını, fondaysa o şehirden dikkat çekici kareler yakalıyor.

3
Fotoğrafçının İstanbul'da çektiği karenin fonunda Ayasofya, önde ise otel odasındaki yatağında uyuyan bir kadın görülüyor.

4
Tüm kareler gece vakti çekilmiş. De Lassee, “Paris ya da İstanbul, fark etmez; şehirleri değil ama her megapolde ikâmet etmekte olan hayali şehri fotoğraflıyorum” diyor.

5
De Lassee on yıl boyunca ‘uykusuz' kentleri fotoğrafladıktan sonra 2008'de ‘asla uyumayan şehirlerin' fotoğraflarından oluşan bir kitap yayımlamıştı.

6

Fransız fotoğrafçı ilhamını, New York'ta Uluslararası Fotoğraf Merkezi'nde aldığı eğitim esnasında, East Village'ta yaşadığı daireden almış.

7
O dönem kaldığı daire bir polis merkezinin dinlenme odasına bakıyormuş. De Lassee buradan tutturduğu bir açıyla üniformalarıyla tenis oynayan polisleri görüntülemeye başlamış.

8
Görüntülediği metropoller arasında Las Vegas, New York, Moskova, Paris, İstanbul, Şanghay ve Tokyo var.

9
10
11
12
13
14
15

YORUMLAR
500

Son Dakika Çatılardan Gözetleyip Fotoğraflarını Çekti - Son Dakika


Advertisement