Çay Bardaklarını Kıtır Kıtır Yiyormuş - Son Dakika

Çay Bardaklarını Kıtır Kıtır Yiyormuş

03.12.2010 13:51

1
Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'nde, kahve işleten 29 yaşındaki Yunus Güneş, sayıları her gün azalan çay bardaklarının sırrını sonunda çözdü. Komşu işyerinin sahibi mobilya döşeme ustası 27 yaşındaki İsa Toper'in çay bardağını kıtır kıtır yediğini gören Güneş, şaşkınlığını gizleyemedi.
2
Bigadiç'in Çavuş Mahallesi'ndeki Pazar Meydanı'nda 20 yıldır kahve işleten Yunus Güneş, akşam işyerini kapatırken çay bardaklarının eksildiğini fark etti. Buna önce pek aldırış etmeyen Güneş, bir gün esnaf komşusu İsa Toper'in masasında duran ve ağzı kırık bardağa ne olduğunu sorunca durumu anladı.

3
Yunus Güneş, mobilya döşeme ustası İsa Toper'in bir sabah kahveye gelerek çay istediğini söyledi. Yanında simit ve zeytin getiren Toper'e çay verdiğini belirten Güneş, "Kahvaltısını yapmaya başladı. Ardından bir çay daha istedi. Çayı getirdiğimde ilk bardağın ağzının kırılmış olduğunu gördüm. 'Ne oldu?' diye sorduğumda da, bunun alışkanlığı olduğunu ve cam yediğini söyledi. Ben de böylece sürekli eksilen bardakların başına ne geldiğini anlamış oldum" dedi.

4
Zaman zaman kendisine yardımcı olan babası Recep Güneş'in, "İsa ustaya çay götürdükten sonra boş almaya gittiğimde, bardakları bulamıyorum" dediğini kaydeden Yunus Güneş, bir ara durumdan şüphelendiklerini, ancak bir şey söylemediklerini belirtti. Güneş, "Durumu gözlerimle görünce hayretler içinde kaldım. Şoke oldum. Bizim çay bardakları yemesi önemli değil, biz kendi sağlığına bir şey olacak diye endişeleniyoruz" diye konuştu.
5
6

YORUMLAR
500

Son Dakika Çay Bardaklarını Kıtır Kıtır Yiyormuş - Son Dakika


Advertisement