Son Dakika Haberleri: Çay İçerek Para Kazanıyorlar

Çay İçerek Para Kazanıyorlar

7 yıl önce

500 bin lira bedelli ‘Çay Tadımcısı Yetiştirme' projesi hayata geçirildi.

1
Yaklaşık 3 yıl önce çay sektörünün önemli bir ihtiyacını karşılamak için 500 bin lira bedelli ‘Çay Tadımcısı Yetiştirme' projesi hayata geçirilmişti.
2
Proje kapsamında eğitimi tamamlayan 50 kişiden 40'ı sektörde görev yapmaya devam etti.
3
Türk çay sektörüne kalite kazandırılması amacıyla ‘Çay Tadımcısı Yetiştirme Projesi' kapsamında göreve başlayan tadımcılar damak zevkleri sayesinde geçimlerini sağlıyor.
4
Saat başı çay numunelerini alıp, sürekli kontrol altında tutan tadımcılar, tat ve kalite farkını anında ortaya çıkararak müdahale ediyor. Yaş çay sezonunda günlük yaklaşık 150-200 bardak çay tadımı yapılıyor ve onay verilmeyen çay pakete girmiyor.
5
Mesleği sürdürdükleri müddetçe yediklerine, içtiklerine dikkat etmeleri gereken çay tadımcıları için sigara ve alkol kullanmak da yasak. Çünkü sigara ve alkol tat alma duyularına zarar veriyor.Haber Yayın Tarihi: 13.11.2013 10:04 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dosta güven düşmana korku salıyor! İşte Türk komandosundan nefes kesen tatbikat Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek Ünlü oyuncu Kadir Doğulu'nun eski hali sosyal medyada olay oldu! Mucize Doktor'da Ali Vefa'nın patalojiden arkadaşı maviş gözlü Duygu, bakın nereli!