Cem Garipoğlu Davasında Olay Çıktı - Son Dakika

Cem Garipoğlu Davasında Olay Çıktı

24.09.2010 15:52

1
Münevver Karabulut cinayetinin davası Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.
2
Duruşma öncesi, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi yaklaşık 100 kişi Bakırköy Adliyesi önünde eylem yaptı ve siyah çelenk bıraktı.
3
Aralarında Münevver'in annesi Nagehan Karabulut'un da bulunduğu grup adliye önünde kırmızı karanfiller dağıttı.
4
Üzerinde Münevver'in fotoğrafının bulunan ve “Davamız sürecek unutmayacağız” yazılı beyaz tişört giyen Nagehan Karabulut, duruşma salonuna da elinde kırmızı bir karanfille girdi.

5
Karabulut cinayeti davasında, Cem Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya, “Kafamızı masanın altına sokup savunma yapacak halimiz yok. Sürekli susturulup sindirilmeye çalışılmamız kimyamızı bozuyor” deyince duruşma salonu karıştı.
6
Münevver Karabulut'un annesi Nagehan Karabulut elini masaya vurarak, “Ne bozuluyor ulan. Kimyası bozuluyormuş. Bizim kimyamız bozuldu” diye bağırdı.

7
Münevver Karabulut'un kardeşi Enver Karabulut ise ağlama krizine girerek duruşma salonunu terk etti.
8
Bu sırada duruşmaya izleyici olarak katılan Münevver'in arkadaşlarından bazıları da “Katilsiniz” diye bağırdı.
9
Mahkeme Başkanı Mevlüt Bayraktaroğlu'nun talimatıyla izleyicilerden bazıları salondan çıkartıldı.
10
Talepler bölümünde söz alan Rezan Epözdemir, “Villanın kırık olduğu söylenen giriş kameralarındaki görüntüleri Münevver'in dayısı kendi çabalarıyla buldu. Arka taraftaki kameraların da incelenmesini istiyoruz” dedi.
11
Mahkeme heyeti, villanın arka tarafını gören kameraların yeniden incelenmesine, Cem Garipoğlu'nun testereyi satın aldığı nalburun tanık olarak dinlenmesi için zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Son Dakika Cem Garipoğlu Davasında Olay Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement