Cengiz Han bu bitkiyle ölmek üzere olan atlarını hayata döndürdü! Faydaları say say bitmiyor - Son Dakika

Cengiz Han bu bitkiyle ölmek üzere olan atlarını hayata döndürdü! Faydaları say say bitmiyor

08.10.2019 12:08

Halk arasında 'yalancı iğde' denilen bu bitki, Moğol hükümdarı Cengiz Han tarafından askerlere her öğün verilirdi. Hatta öyle ki bu bitki ölmek üzere olan atlarını hayata döndürürdü!

1
Halk arasında 'yalancı iğde', 'ateş dikeni' gibi isimlerle anılan bu bitkinin faydaları say say bitmiyor. Doğadaki tek Omega 7 kaynağı olma özelliği olan ve meyve olarak ise hemen hemen hiç tüketilmeyen yabani iğdenin, başta Uzakdoğu ülkeleri olmak üzere, asırlardır egzama, güneş yanığı ve farklı yanık türleri, dermatit, yara ve iltihapların bitkisel olarak tedavi edilmesinde, çok yararlıdır.
2
Yara, iltihap, yanıklar her derde deva!
Yara, iltihap, yanıklar her derde deva!
Doğadaki tek Omega 7 kaynağı olma özelliği olan ve meyve olarak ise hemen hemen hiç tüketilmeyen yabani iğdenin, başta Uzakdoğu ülkeleri olmak üzere, asırlardır egzama, güneş yanığı ve farklı yanık türleri, dermatit, yara ve iltihapların bitkisel olarak tedavi edilmesinde, çok yararlıdır. Reflüyü tedavi eder, ülseri iyileştirir, şekeri- kolesterolü düşürür, karaciğer yağlanmasını ve kalp damar hastalıklarını önler.
3
Kolajeni artırıyor, kırışıklığı önlüyor!
Kolajeni artırıyor, kırışıklığı önlüyor!
Omega 7, vücudun kolajen üretiminin artmasına da yardımcı oluyor. Bu sayede cildin uzun yıllar sonunda esnekliğini kaybederek kırışmasını engelliyor ve cilde esneklik katarak kırışıklıkları da gideriyor.
4
İçinde yüzde 31 oranında mucize olarak adlandırılan Palmitoleik asit barındırır!
İçinde yüzde 31 oranında mucize olarak adlandırılan Palmitoleik asit barındırır!
Palmitoleik Asit bitkilerin hemen tümünde binde oranlarında bulunurken, sadece iki bitkide çok yüksek oranlarda bulunmaktadır. Macadamia fındığı yağı ve 'yalancı iğde'. Özellikle yalancı iğdede %31 oranında bulunur. Bu da bu bitkinin yüzyıllardır bilinen iyileştirici etkisini, diğer içerdiği antioksidanları hesaba katmasak bile tek başına açıklar. Palmitoleik asit, cilt yağ tabakasının bir bileşeni olduğundan dolayı, hücre dokusu ve yara iyileşmesine yarar sağlayan ve deriye doğrudan uygulanabilen bir mucizedir.
5
Cengiz Han'ın mucize silahı!
Cengiz Hanın mucize silahı!
Ayrıca Cengiz Han, ölmek üzere olan hasta atlarına bu bitkiden yedirince mucizevi bir şekilde iyileşmiştir.
6
Ayrıca Cengiz Han, emir yayınlayarak artık her öğün ordusuna bu mucize bitkiden yedirmiştir.
7
Moğol hükümdarı Cengiz Han'ın askerlerinin, enerji depolamak için tükettiği, çok yüksek bir oranda A, C ve E vitaminine sahiptir. Yalancı iğde 5 çeşit vitamin ve 140 minareli bünyesinde barındırır. %95'i Çin ve Moğolistan'da bulunur.
8
Ayrıca, Rus kozmonotların uzayda yolculuklarında güneş radyasyonun kötü etkilerinden korunmak için, Omega 7'nin doğal kaynağı olan 'yabani iğde'nin meyvelerini yediklerini ve yabani iğde yağlarını kremlerinde kullandıkları bildiriliyor.
9
Yuri Gagarin, uzay yürüyüşlerinden önce hep bu bitkiden bol bol yemiştir.

YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Cengiz Han bu bitkiyle ölmek üzere olan atlarını hayata döndürdü! Faydaları say say bitmiyor - Son Dakika


Advertisement