Cep Telefonlarının Yerini Bu Saatler Alacak - Son Dakika

Cep Telefonlarının Yerini Bu Saatler Alacak

26.01.2012 13:23

1
İşte yeni cep telefonları:
2
1: Sony Smart Watch: Japon firmanın CES 2012'de tanıttığı akıllı kol saati, Android 2.1 işletim sistemi ile çalışıyor. Dokunmatik ekranı olan saat, bluetooth ile cep telefonunuza bağlanabiliyor, mesaj aldığınızda size iletebiliyor.
3
Müzik dinleme, telefon aramalarını cevaplama gibi özellikleri olan saat ile sosyal ağlardaki hesaplarınıza erişim de sağlayabiliyorsunuz. 255 uygulama penceresi barındıran cihaz, Android Market üzerinden uygulama da indirebiliyor. Bu yıl satışa çıkması beklenen ürünün fiyatı 150 dolar olacak.
4
2: I'm Watch: İtalyan tasarımı olan bu akıllı saat, Android 1.6 işletim sistemi ile çalışıyor. 240 x 240 piksel çözünürlüğünde 1.55 inçlik dokunmatik ekranı olan i'm watch, 64 ve 128 MB olmak üzere iki farklı depolama alternatifi ile sunuluyor.
5
Müzik dinleme, mesaj gönderip alma, Facebook ve Twitter'a erişim, fotoğraf/video ve hava durumu tahminini görüntüleme özellikleri olan saatin ağırlığı 70 gram.
6
Android cihazların dışında BlackBerry, iOS, Windows, Bada ve Symbian işletim sistemli tüm akıllı telefonlara uyumlu olarak çalıştırılabiliyor. 7 farklı rengi olan saatin fiyatı 315 dolardan başlıyor.
7
3: inPulse Watch: Android ve BlackBerry telefonlara uyumlu olan bu saat, 1.3 inç büyüklüğünde ve 96 x 128 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip. Ana ekranı kişiselleştirilebilen cihazın yaklaşık 1 saatte dolan pili, 24 saatlik kullanıma yetiyor.
8
Su geçirmezlik özelliğini de barındıran saat, anlık e-posta iletimi (push e-mail desteği), SMS gönderme alma, takvim, alarm, titreşim ve uygulama indirebilme gibi fonksiyonları kullanıcıya sunuyor. inPulse akılllı saatin fiyatı 149 dolardan başlıyor.
9
S.W.A.P. Rebel: İngiliz akıllı saat üreticisi S.W.A.P.'ın, kadın, erkek ve unisex olmak üzere 3 kategoride geliştirdiği cihazlardan olan Rebel'in, 1.46 inçlik (176 x 132 piksel çözünürlüğünde) dokunmatik ekranı var.
10
Hafızası MicroSD kartla 8 GB'ye çıkarılabilen ürünün, FM radyo, MP3/MP4 oynatma, Bluetooth ve USB girişi de bulunuyor.
11
Dahili kamerası ile fotoğraf ve video çekebilen cihaz, diğer akıllı saatlerden farklı olarak içerisine yerleştirilen SIM kart ile telefondan bağımsız bir cihaz.
12
3G iletişimi destekleyen saat ile SMS ve MMS gönderilebiliyor, arama yapıp, gelen aramalar cevaplanabiliyor. 2 saatlik konuşma süresi olan S.W.A.P. Rebel'in satış fiyatı 280 dolar.
13
5 - Fossil MetaWatch: ABD merkezli elektronik devi Texas Instruments tarafından geliştirilen bu saat, Bluetooth teknolojisiyle akıllı telefonlar başta olmak üzere diğer Bluetooth uyumul cihazlara bağlanabiliyor.
14
Su geçirmeme özelliği bulunan saat, Android işletim sistemli cep telefonları üzerinden mesaj ve e-posta alma, müzik kontrolü, takvim, arayanın numarasını gösterme gibi temel özellikleri de kulanıcısına sunuyor. Üzerinde bulunan 6 fiziksel tuşu ile yönetilen saat, günlük hava durumunu da gösteriyor. Fossil MetaWatch'un fiyatı 199 dolar.

Son Dakika Cep Telefonlarının Yerini Bu Saatler Alacak - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement