Son Dakika Haberleri: Cesedi 95 Yıl Sonra Bulundu

Cesedi 95 Yıl Sonra Bulundu

10 yıl önce

1
I. Dünya Savaşı'nda çarpışmış bir askerin cesedi 95 yıl sonra donmuş halde bulundu.Üniformasından çizmelerine kadar büyük ölçüde korunmuş halde kalan cesedin I. Dünya Savaşı sırasında İtalya ile Avusturya-Macaristan arasında bölgede yaşanan çarpışmalarda görev almış bir İtalyan askerine ait olduğu saptandı.
2
Daily Mail'in haberine göre, Ceset, İtalya'nın kuzeyindeki Canazei bölgesinde bulundu. Avusturya sınırına yakın olan bölge aynı zamanda popüler bir kış sporları merkezi olarak biliniyor.

3
İtalyan askerin cesedi, bölgede araştırma tarihi malzemeler arayan Dino de Bernardin adlı bir amatör tarihçi tarafından bulundu.
4
Erimekte olan buzun altında birtakım karaltı gördüğünü söyleyen Bernardin, karaltıya daha yakından baktığında bunun bir asker üniforması olduğunu tespit ettiğini kaydetti.
5
İtalyan askerin cesedi yerel bir hastanenin morguna kaldırıldı. Cesedin kimliğinin ve ölüm sebebinin anlaşılması için cesede otopsi yapılacağı bildirildi.
6
Ancak polis, ilk tespitlere göre İtalyan üniformalı askerin top mermisinden sıçrayan bir şarapnel yarası ya da el bombası patlaması sonucu hayatını kaybettiğinin sanıldığını açıkladı.
7
1915-1917 yıllarında Dolomites bölgesindeki yüksekliği 3 bin metreyi bulan dağlarda, İtalyan birlikleriyle Avusturya-Macaristan askerleri arasında şiddetli çarpışmalar meydana gelmişti.Haber Yayın Tarihi: 26.08.2010 01:26 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu