Cesedi 95 Yıl Sonra Bulundu - Son Dakika

Cesedi 95 Yıl Sonra Bulundu

26.08.2010 13:26

1
I. Dünya Savaşı'nda çarpışmış bir askerin cesedi 95 yıl sonra donmuş halde bulundu.Üniformasından çizmelerine kadar büyük ölçüde korunmuş halde kalan cesedin I. Dünya Savaşı sırasında İtalya ile Avusturya-Macaristan arasında bölgede yaşanan çarpışmalarda görev almış bir İtalyan askerine ait olduğu saptandı.
2
Daily Mail'in haberine göre, Ceset, İtalya'nın kuzeyindeki Canazei bölgesinde bulundu. Avusturya sınırına yakın olan bölge aynı zamanda popüler bir kış sporları merkezi olarak biliniyor.

3
İtalyan askerin cesedi, bölgede araştırma tarihi malzemeler arayan Dino de Bernardin adlı bir amatör tarihçi tarafından bulundu.
4
Erimekte olan buzun altında birtakım karaltı gördüğünü söyleyen Bernardin, karaltıya daha yakından baktığında bunun bir asker üniforması olduğunu tespit ettiğini kaydetti.
5
İtalyan askerin cesedi yerel bir hastanenin morguna kaldırıldı. Cesedin kimliğinin ve ölüm sebebinin anlaşılması için cesede otopsi yapılacağı bildirildi.
6
Ancak polis, ilk tespitlere göre İtalyan üniformalı askerin top mermisinden sıçrayan bir şarapnel yarası ya da el bombası patlaması sonucu hayatını kaybettiğinin sanıldığını açıkladı.
7
1915-1917 yıllarında Dolomites bölgesindeki yüksekliği 3 bin metreyi bulan dağlarda, İtalyan birlikleriyle Avusturya-Macaristan askerleri arasında şiddetli çarpışmalar meydana gelmişti.

Son Dakika Cesedi 95 Yıl Sonra Bulundu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı