Son Dakika Haberleri: Cezaevinde Sevişmeye İzin Verilsin

Cezaevinde Sevişmeye İzin Verilsin

11 yıl önce

1
İzmir F2 Cezaevi'nde Yatan İki Hükümlü, TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na Başvurarak, Cezaevinde cinsel ilişki ve Çocuk Sahibi Olmak İçin İzin Verilmesini Talep Etti.
2
Komisyon Başkanı Prof. Zafer Üskül, böyle bir iznin hem mahkûmların davranışlarında iyileşmelere yol açacağını, hem de cezaevlerindeki cinsel taciz ve tecavüzlerin önüne geçebileceğini söyledi.
3
İZMİR F2 Cezaevi'nden iki hükümlü, TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na başvurarak, cezaevinde cinsel ilişki ve çocuk sahibi olmaya izin verilmesini istedi. Yeni evli M.T., eşiyle çocuk sahibi olmak istediklerini, ancak fiziki olanaksızlıklar nedeniyle boşanmanın eşiğine geldiklerini yazdı. M.T., 'Çocuk edinme hakkı ekmek, su, hava gibi her insanın en doğal hakkıdır' diyerek komisyondan yardım istedi.
4
Diğer hükümlü A.S. de şikáyetini, 'İnsanız, yaşıyoruz ve daha kısırlaşmadık. Eşim ziyaretime geliyor ve camdan hayvanat bahçesini seyreden biri gibi bakıyorum' sözleriyle dile getirdi. Komisyon Başkanı Zafer Üskül, başvuruları prosedür gereği Adalet Bakanlığı'na gönderirken, komisyon uzmanlarına da konuyla ilgili dünya örneklerini inceletti. Üskül, konuyla ilgili şunları söyledi: 'Üzerinde düşünülmeye değer bir konu, araştırılmalı. Yurtdışındaki uygulamalar gözden geçirilmeli.
5
Mahkûmların hem hapishane içindeki tutumlarının iyileştirilerek iyi halli olmalarının sağlanmasına katkıda bulunabilir, hem de cezaevlerindeki cinsel taciz ve tecavüzlerin önüne geçilmesinde olumlu etkisi olabilir.'Haber Yayın Tarihi: 07.12.2008 10:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Eski playboy modeli cumhurbaşkanı adayı oldu! Fuhuş vaadi pes dedirtti Sen Anlat Karadeniz'in Hazan'ı, estetiksiz haliyle görenleri şoke etti! Yasaklar ülkesinde sansür skandalı! Kadın fotoğraflarını yok ettiler Günde 2 tatlı kaşığı tüketen yaşadı! Kısırlıktan prostata her derde deva Mucize Doktor'un sinsi Kıvılcım'ını hiç böyle görmediniz! Cesur pozlarıyla yürek hoplatıyor