CHP'li Vekil, Meclis Kürsüsünde Soyundu - Son Dakika

CHP'li Vekil, Meclis Kürsüsünde Soyundu

8 yıl önce

1
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Çıldır'da cezaevi, askerlik şubesi ve adliyenin kapatılmasını protesto etmek amacıyla TBMM Genel Kurulu kürsüsünde ceket ve kravatını çıkartarak, pankart açtı.
2
Öğüt, üzerinde Türk bayrağı ve asker fotoğrafı bulunan 'Ardahan Çıldır'da doktor yok, öğretmen yok, cezaevini kapattınız, askerlik şubesini kapattınız, göç başladı, sınır boşalıyor.
3
Ermenistan sınırındaki Çıldır ilçesini boşaltarak topraklarımızı Ermenistan'a mı vermek istiyorsunuz? Sınır illerimiz; Kars'ta Akyaka, Susuz, Digor ve Selim ilçelerimizin, Ardahan'da Çıldır ilçemizin adliyelerinin açılmasını istiyoruz' yazılı pankart açtı.
4
Konuşmasını tamamlayan Öğüt, ceketi, kravatı ve pankartını alarak yerine oturdu. Ak Parti'li milletvekillerinin tepki gösterdiği Öğüt'ü, oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu da davranışının uygun olmadığını belirterek uyardı.

Haber Yayın Tarihi: 03.07.2012 06:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Model Kinsey Wolonski NBA efsanesi Kobe Bryant için yarı çıplak sahaya atladı Danimarka'nın Beckham'ları, televizyon yıldızı oluyor! İlişkilerini herkes görecek Dünyanın en çok tanınan kadın mumyası Takabuti'nin ölüm nedeni ortaya çıktı Mucize Doktor'un Başhemşire Selvi'si bakın kiminle evli! Gören şaşıp kalıyor Kadın yolcu 'Sütyeniniz görünüyor' bahanesiyle uçağa alınmadı

Son Dakika Haberleri