Çiftçilik yaparak hem kardeşlerini hem çocuklarını okutan babanın Londra gezisi - Son Dakika

Çiftçilik yaparak hem kardeşlerini hem çocuklarını okutan babanın Londra gezisi

04.07.2019 08:50

Güzel haberlere madem hasretiz. O zaman buyrun. Geçtiğimiz gün Twitter'da paylaşılan bir tweette çiftçilik yaparak geçimini kazanmış, kendi okuyamadı diye kazandığı parayla hem kardeşlerini hem de çocuklarını okutmuş koca yürekli Ali amcaya rastladık.

1
Ali amca Sivas'ta bir ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya geldi. Okumayı çok istedi ama o imkanı bulamadı. Çiftçilik yapan Ali Amca kendi okuyamasa da 2 kardeşini okuttu, o kardeşleri birer öğretmen oldu.
2
Fedakarlıkları ve sevgisi yalnızca kardeşlerine değildi elbette. 7 çocuğunu da okutmak için elinden geleni yaptı Ali Amca. Adeta ömrünü onlara adadı.
3
@alibegovic_ isimli Twitter kullanıcısı geçtiğimiz günlerde babasıyla ilgili yaptığı paylaşımla sosyal medyada adeta viral oldu. 69 yaşındaki çiftçi babasının hikayesi herkesin kalbine dokundu.
4
Oğlu çiçekleri çok sevdiğini söylüyor. Elbette çiçeklerle fotoğraf çektirirken en güzel takımlarını giyiyor Ali Amca.
5
Eski pehlivanlardan olan Ali Amca tweet'lerin sahibi oğlu için de elinden geleni yaptı. Okulu bırakmak istediğinde müsaade etmedi. "Hayatta neye ulaştıysam onun sayesinde, okullardan ben değil o mezun oldu" diyor Ali Amca'nın oğlu. Şimdi İngiltere'de doktora yapan oğlunun yanına giden Ali Amca'nın mutluluğunu görmekse hepimizi mutlu ediyor.
6
Ali Amca'nın Londra'yı gezerken söylediği şey ise "Gurur duydum oğlum" oluyor. Elbette oğulları da Ali Amca'yla gurur duyuyorlar…
7
Bu da British Museum'dan Firavun'a bakarken bir fotoğraf…

YORUMLAR (1)
  • İlhan : Helal kazancın samimi dileklerin karşılık bulmuş çok çocuklu anadolu ailesi babasına müthiş bir örnek ellerinden öpüyorum ali amca her kez senin gibi insan yetiştirse ne terör Kalık ne anarşi özgürlük diye sokak köpekleri gibi insan yetiştiriyorlar ülkemizi maf ediyorlar sorsan modern insanla Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Çiftçilik yaparak hem kardeşlerini hem çocuklarını okutan babanın Londra gezisi - Son Dakika


Advertisement