Son Dakika Haberleri: Çiftçilik yaparak hem kardeşlerini hem çocuklarını okutan babanın Londra gezisi

Çiftçilik yaparak hem kardeşlerini hem çocuklarını okutan babanın Londra gezisi

5 ay önce

Güzel haberlere madem hasretiz. O zaman buyrun. Geçtiğimiz gün Twitter'da paylaşılan bir tweette çiftçilik yaparak geçimini kazanmış, kendi okuyamadı diye kazandığı parayla hem kardeşlerini hem de çocuklarını okutmuş koca yürekli Ali amcaya rastladık.

1
Ali amca Sivas'ta bir ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya geldi. Okumayı çok istedi ama o imkanı bulamadı. Çiftçilik yapan Ali Amca kendi okuyamasa da 2 kardeşini okuttu, o kardeşleri birer öğretmen oldu.
2
Fedakarlıkları ve sevgisi yalnızca kardeşlerine değildi elbette. 7 çocuğunu da okutmak için elinden geleni yaptı Ali Amca. Adeta ömrünü onlara adadı.
3
@alibegovic_ isimli Twitter kullanıcısı geçtiğimiz günlerde babasıyla ilgili yaptığı paylaşımla sosyal medyada adeta viral oldu. 69 yaşındaki çiftçi babasının hikayesi herkesin kalbine dokundu.
4
Oğlu çiçekleri çok sevdiğini söylüyor. Elbette çiçeklerle fotoğraf çektirirken en güzel takımlarını giyiyor Ali Amca.
5
Eski pehlivanlardan olan Ali Amca tweet'lerin sahibi oğlu için de elinden geleni yaptı. Okulu bırakmak istediğinde müsaade etmedi. "Hayatta neye ulaştıysam onun sayesinde, okullardan ben değil o mezun oldu" diyor Ali Amca'nın oğlu. Şimdi İngiltere'de doktora yapan oğlunun yanına giden Ali Amca'nın mutluluğunu görmekse hepimizi mutlu ediyor.
6
Ali Amca'nın Londra'yı gezerken söylediği şey ise "Gurur duydum oğlum" oluyor. Elbette oğulları da Ali Amca'yla gurur duyuyorlar…
7
Bu da British Museum'dan Firavun'a bakarken bir fotoğraf…Haber Yayın Tarihi: 04.07.2019 08:50 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!