Cihatçı Kızlar Fotoğraflarını Yayınladı - Son Dakika

Cihatçı Kızlar Fotoğraflarını Yayınladı

1
Avusturya'da yaşları 15 ve 16 olan iki kız çocuğu ailelerine bıraktığı veda mektubunda, "Doğru yolu bulduk. İslam adına savaşmak için Suriye'ye gidiyoruz. Cennette görüşürüz" dedi.

2
Avusturya'nın saygın gazetesi Die Presse'de yer alan habere göre, Bosna kökenli 16 yaşındaki Semra Kesinoviç ile 15 yaşındaki Sabine Selimoviç, "İslam adına Suriye'de savaşmak için" 10 Nisan'da Viyana'daki evlerini terk ettiler.

3
İnternet üzerinden Suriye'de savaşan Çeçen militanlarla tanışan iki kız çocuğu, Viyana'daki ailelerine veda mektubu bıraktı.

4
Interpol'un de arama için devriye girdiği Semra Kesinoviç ve Sabine Selimoviç'in geçtiğimiz Perşembe günü Viyana'dan Ankara aktarmalı Adana'ya uçtukları belirtildi.

5
İki kız çocuğun Türkiye üzerinden Suriye'ye geçtiği tahmin ediliyor.

6
Die Presse'de yer alan habere göre, Bosna kökenli kız çocukların, internet üzerinden Çeçen gençlerle tanıştığı, onları Suriye'ye gitmeye ise radikal İslamcı bir Çeçen din adamının ikna ettiği iddia edildi.

7
Avusturya polisi de, iki kız çocuğuyla iletişim kuranların peşine düştü. Polis, uçak biletini kimlerin ayarladığını bulmaya çalışıyor.

8
İşte kızların gittiği Suriye savaşından görüntüler...

9
10
11
12
13

Haber Yayın Tarihi: 19.04.2014 10:31

Son Dakika Cihatçı Kızlar Fotoğraflarını Yayınladı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yusuf İslam'ı Müslümanlığa iten olay! Tüyleri diken diken etti Bu dağa bin yıldır tek bir kadın ayak basmıyor! Sebebi ise 'bekaret yemini' Yeni bulgularla en güncel karşılaştırma! İşte koronavirüs, grip ve soğuk algınlığının belirtileri arasındaki farklar Ne umdu ne buldu! Çıplak fotoğraf paylaşan hakimin başı fena dertte İkinci kez yaşadığı annelik heyecanı yarım kaldı! Petek Dinçöz bebeğini kaybetti