Son Dakika Haberleri: Çikolata Neredeyse Ölümsüzlüğün Çaresi

Çikolata Neredeyse Ölümsüzlüğün Çaresi

5 yıl önce

Kokusuyla, lezzetiyle birçok kişinin tutkusu olan çikolata, faydalarıyla da uzmanları dahil şaşırtıyor.

1
Kokusuyla, lezzetiyle birçok kişinin tutkusu olan çikolata, faydalarıyla da uzmanları dahil şaşırtıyor. Tarihi M.Ö. 1000 yıllarına dayanan bu eşsiz lezzet özellikle saf haliyle, içerisine süt veya başka bir katkı karıştırılmadan yendiğinde, deyim yerindeyse şifa deposuna dönüşüyor.
2
Çikolatanın içinde bulunan antioksidanlar kanserle mücadelede faydalı. Kakao, yeşil çaya oranla üç kat daha fazla antioksidan madde içeriyor.
3
Çikolata neredeyse ömrünüzü uzatıyor diyebiliriz. Bazı araştırmalar çikolata yiyenlerin, yemeyenlerden 1 yıl daha uzun yaşadığını söylerken, Kaliforniya Üniversitesi uzmanları her gün az miktarlarda çikolata yemenin kanda pıhtılaşmayı önlediğini savunuyor. Bu da ani kalp krizlerinin önüne geçiyor.
4
Çikolata aynı zamanda zengin bir kalsiyum kaynağı. Bu da güçlü kemiklerin oluşmasını sağlıyor.
5
Çikolata aynı zamanda zengin bir kalsiyum kaynağı. Bu da güçlü kemiklerin oluşmasını sağlıyor.
6

Çikolata geçmişten günümüze, özellikle kadınlar üzerinde psikolojik olarak oldukça olumlu etkilere sahip. Kakao, kadınların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan endorfini salgılatıyor.
7
Harvard Tıp Akademisi uzmanları, kakaonun yüksek tansiyonu düşürdüğüne dair bulgular elde ettiğini savunuyor.
8
Güçlü dişleri sağlayan florid açısından da zengin olan çikolata, stresle mücadelede faydalı olan potasyumu da içeriyor.
9
Bristol Üniversitesi doktorlarından Peter Barham, çikolatanın içinde bulunan bir maddenin uyarıcı etkisi bulunduğunu ve bunun da kişiye kendini iyi hissettirdiğini savunuyor.
10
Çikolata büyük miktarda bakır da içeriyor. Bakır, vücudun demiri absorbe etmesine yardımcı oluyor. Bu da cilde, damarlara ve dokulara faydalı oluyor.
11
Bağışıklık ve üreme sistemi için faydalı demir ve çinko çikolatada bolca bulunuyor.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ateşli Şarkıcıdan Olay Paylaşım: Aman Tanrım, Yanlış Beden Sütyen Takıyormuşum! Resmen Nefes Kesiyor! Şeyma, Acun'a Nispet Yapmaya Doyamadı Savaşa Katılmak İçin Erkek Kılığına Girdi, Ordunun Cephanesini Montunda Sakladı! Fotoğraftaki Kurdeleli Genç Kız, Şimdilerde Milyonların Tanıdığı Bir Yıldız! Babası Cinsel İstismarla Suçlanmıştı, Kameralardan Kaçma Yöntemi Pes Dedirtti!