Cildimizle ilgili şaşırtıcı gerçek! Yaşlanmaya 20 yaşında başlıyoruz - Son Dakika

Cildimizle ilgili şaşırtıcı gerçek! Yaşlanmaya 20 yaşında başlıyoruz

28.04.2020 17:35

Cildimiz bizi her şeyden koruyan bir savunma kalkanı. Bizi korurken çevremizdeki her türlü değişikliği hissedip ona göre tepki vermemizi sağlayan olağanüstü bir mekanizma. Peki bakım dışında en güzel süsümüz hakkında ne kadar bilgimiz var. Vücudumuzda en büyük organ olduğunu ve yaşlanmaya 20 yaşında başladığı özellikleriyle başlayalım. İşte cidimizle ilgili şaşırtıcı gerçekler...

1
Cildinizin bakımı söz konusu olduğunda oldukça bilgi sahibi olabilirsiniz, ancak bu organ hakkında gerçekten ne kadar şey biliyorsunuz? Gelin bu mükemmel koruma mekanizmamıza birlikte bakalım...
2
Yaşlanmaya 20 yaşında başlıyoruz
Yaşlanmaya 20 yaşında başlıyoruz
aşlanmayı 40 veya 50'li yaşlar ile ilişkilendiriyorsanız; size kötü bir haberimiz var. 25'e ulaştığınızda kollajen seviyeleriniz yavaşça azalmaya başlar. Bu durum, sarkan cildin ortaya çıkmasına ve ince çizgilerin başlamasına neden olur. C Vitamini gibi antioksidanlar genç, sağlıklı görünen cildin korunmasına yardımcı olacaktır.

3
Uyku ve kırışıklık ilişkisi
Uyku ve kırışıklık ilişkisi
Uyku vücudunuzun onarılmasına ve yeniden yapılandırılmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, yan veya karnınızın üstünde uyursanız, yüzünüze kırışıklıkların ortaya çıkmasına katkıda bulunabilecek baskıyı fark etmeden de olsa uygularsınız.
4
Cildiniz 3 katmanlıdır
Cildiniz 3 katmanlıdır
Cilt hakkında her zaman tek katman gibi konuşuruz, ancak üç katmandan oluşur; epidermis, dermis ve hipodermis.

5
Cilt sıcaklığı düzenlemeye yardımcı olur
Cilt sıcaklığı düzenlemeye yardımcı olur
Cildiniz kan dolaşımıyla sıcaklığı düzenleyebilir. Kan damarlarınız cildi genişlettiğinde ısı kaybına izin verir, damarlar daraldığında ısıyı korumaya yardımcı olur.

6
Cildinizdeki koyu lekeler...
Cildinizdeki koyu lekeler...
20'li yaşlardan başlayarak geniş spektrumlu SPF 15 veya üstü giymek son derece önemlidir. Güneş lekeleri cildinizde hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir ve daha fazla güneşe maruz kalma ile artabilir.

7
Dakikada 30.000 ile 40.000 arasında cilt hücresi dökeriz.
8
Cildinizin kalınlık seviyeleri değişir
Cildinizin kalınlık seviyeleri değişir
Göz kapaklarınız en ince cilde sahipken, ayaklarınızın tabanı ve avuç içleri yapı olarak en kalındır.
9
Cilt tiplerini değiştirebilirsiniz
Cilt tiplerini değiştirebilirsiniz
Aynı cilt tipine sahip olsanız bile, tüm yaşamınız boyunca hormonal dengesizlik, iklim değişikliği ve yaş gibi şeyler cildinizin bir türden diğerine geçmesine neden olabilir. Ayrıca cildiniz, 22 metrekarelik bir alana yayılıyor, bu da onu en büyük ikinci organınız olan karaciğerden önemli ölçüde daha büyük bir organ olduğu anlamına geliyor.

Son Dakika Cildimizle ilgili şaşırtıcı gerçek! Yaşlanmaya 20 yaşında başlıyoruz - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement