Cildinizi Kışa Hazırlayın - Son Dakika

Cildinizi Kışa Hazırlayın

6 yıl önce

Yaz mevsiminde yıpranan cildinizi kışa şimdiden hazırlayın!

1
Yaz mevsimi cildinizi yaşlandırır ve yıpratır. Cildinizi bu aylardan itibaren kışa hazırlamanız gerekir.
2
Bol su içmek, taze sebze ve meyve yemek, sigara içmemek, nemlendirici kullanmak, düzenli uyumak, cilt temizliği ve masaj gibi uygulamalar güneşte cildi zarar görmüş birçok kişinin kışa canlı bir ciltle girmesini sağlar.
3
Güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerde, özellikle de yüz, alın, yanak, burun, çene ve üst dudakta düzensiz kenarlı kahverengi veya hiperpigmente alanlar oluştur.
4
Tıpkı mevsimlerin değiştiği gibi, cildimizin de mevsimlere göre ihtiyaçları değişir. Soğuk hava, azalan nem ve hava kirliliği, cildimizi kış aylarında yıpratır ve hassaslaştırır.
5
Yaz aylarının sonunda cilt genellikle kurumaya, nemini yitirmeye eğilim gösterir. Bunun nedeni de, yağ bezlerinin yeterli sebum veya yağ üretememesidir.
6
Nemin yitirilmesi ise cildin su ihtiyacının yeterince karşılanmamasından kaynaklanır. İşin ilginç tarafı; buharlaşma nedeniyle suyun cilde nüfuz edememesinden dolayı, su bazlı ürünlerin kullanımı cildi daha da çok kurutur.
7
Cildin nem kaybetmesine neden olan en önemli etkenlerden biri güneştir. Özellikle yaz aylarındaki yoğun güneş ışınlarının ciltte yarattığı hasarları gidermek için nemlendirici, besleyici, onarıcı ve yenileyici bakımlar ve kürler uygulayın.
8
Ciltteki nem kaybının bir başka etkili nedeni, kullanılan temizleme losyonunun içeriğiyle ilgilidir.
9
Cildin doğal nem dengesini korumakla görevli olan koruyucu tabakaya zarar verirler. Bu nedenle mümkünse sabun içermeyen temizleme ürünlerini tercih edin.
10
Nemlendiriciyi cildiniz hafifçe ıslakken uygulayın. Bu yolla cildinize daha fazla su hapsetmiş olmanın yanı sıra nemlendiricinin daha derinlere ulaşmasına da yardımcı olursunuz.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:22 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kurşun dizisinin Tomris'i derin göğüs dekoltesiyle takipçilerini şaşı etti! Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları Noel kutlamaları sokaklara taştı! Alkolün etkisiyle kendinden geçen İngilizlerden ilginç kareler Yılbaşı kapı süsünün içinden çıkan şey şoke etti! Görenin midesi kalkıyor Erzurum'da gizemli yol! Boşta bırakılan araçlar kendi kendine yokuş çıkıyor