Cildinizi Kışa Hazırlayın - Son Dakika

Cildinizi Kışa Hazırlayın

11.04.2014 18:22

Yaz mevsiminde yıpranan cildinizi kışa şimdiden hazırlayın!

1
Yaz mevsimi cildinizi yaşlandırır ve yıpratır. Cildinizi bu aylardan itibaren kışa hazırlamanız gerekir.
2
Bol su içmek, taze sebze ve meyve yemek, sigara içmemek, nemlendirici kullanmak, düzenli uyumak, cilt temizliği ve masaj gibi uygulamalar güneşte cildi zarar görmüş birçok kişinin kışa canlı bir ciltle girmesini sağlar.
3
Güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerde, özellikle de yüz, alın, yanak, burun, çene ve üst dudakta düzensiz kenarlı kahverengi veya hiperpigmente alanlar oluştur.
4
Tıpkı mevsimlerin değiştiği gibi, cildimizin de mevsimlere göre ihtiyaçları değişir. Soğuk hava, azalan nem ve hava kirliliği, cildimizi kış aylarında yıpratır ve hassaslaştırır.
5
Yaz aylarının sonunda cilt genellikle kurumaya, nemini yitirmeye eğilim gösterir. Bunun nedeni de, yağ bezlerinin yeterli sebum veya yağ üretememesidir.
6
Nemin yitirilmesi ise cildin su ihtiyacının yeterince karşılanmamasından kaynaklanır. İşin ilginç tarafı; buharlaşma nedeniyle suyun cilde nüfuz edememesinden dolayı, su bazlı ürünlerin kullanımı cildi daha da çok kurutur.
7
Cildin nem kaybetmesine neden olan en önemli etkenlerden biri güneştir. Özellikle yaz aylarındaki yoğun güneş ışınlarının ciltte yarattığı hasarları gidermek için nemlendirici, besleyici, onarıcı ve yenileyici bakımlar ve kürler uygulayın.
8
Ciltteki nem kaybının bir başka etkili nedeni, kullanılan temizleme losyonunun içeriğiyle ilgilidir.
9
Cildin doğal nem dengesini korumakla görevli olan koruyucu tabakaya zarar verirler. Bu nedenle mümkünse sabun içermeyen temizleme ürünlerini tercih edin.
10
Nemlendiriciyi cildiniz hafifçe ıslakken uygulayın. Bu yolla cildinize daha fazla su hapsetmiş olmanın yanı sıra nemlendiricinin daha derinlere ulaşmasına da yardımcı olursunuz.

Son Dakika Cildinizi Kışa Hazırlayın - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sahilde yürüyüş yaparken başına talih kuşu kondu! Bulduğu cisim ona 2 milyon kazandıracak Kurtuluşu mucize! Kaybolan yaşlı kadın ormandan gelen sesle bulundu İstanbul'un göbeğinde ama çok az kişi biliyor! Yıllardır cam fanusların içinde saklanıyorlar Büyük beden model, yine yaptı yapacağını! Ayna karşısında çırılçıplak karnını doyurdu Görüntüler dün geceden! Ünlüler, villada sabaha kadar vur patlasın çal oynasın kaçak parti yaptı