Cildinizi ve Saçlarınızı Bu 5'liden Koruyun - Son Dakika

Cildinizi ve Saçlarınızı Bu 5'liden Koruyun

11.04.2014 18:33

Cildimizi ve saçlarımızı güneş ve sigaradan korumamız gerektiğini artık çok iyi biliyoruz.

1
Cildimizi ve saçlarımızı güneş ve sigaradan korumamız gerektiğini artık çok iyi biliyoruz. Ancak sadece bunlar değil cilt sağlığını etkileyen. İşte bu etkenler dışında bize zarar veren şeyler.
2
Rüzgar
3
Rüzgar şöyle bir saçlarımızı havalandırdığında oldukça havalı görünebiliriz. Ancak gün boyu rüzgara maruz kalan saçlarımız mahvolabilir. Saç dibinde bulunan kütüküle rüzgar fazlasıyla zarar verebilir.
4
Tuzlu Su
5
Yaz ayları kapımızda. Hepimiz denize girmenin hayalini kuruyoruz. Peki tuzlu suyun saça verdiği zararın farkında mısınız? Saçlarımız tuzlu suya maruz kaldığında kurur yani nemini kaybeder. Eğer tekrar nemlendirilmezse kırılmalar başlar.
6
Paraben
7
Şampuanlarda bulunan bu kimyasal madde şaçlarınızı korumaktadır. Ancak bunun yerine probil, isoprobil, butil, isobutil gibi maddelerle karılaşırsak kesinlikle kaçınmalıyız. Şampuanınızın içeriğini mutlaka kontrol etmelisiniz.
8
Plastik Şişeler
9
Plastik şişelerde bulunan zararlı maddeler güneş ışığından oldukça çabuk etkilenebilir. Güneş ışığı ve diğer etkiler sayesinde kansere kadar gidebilecek tehlikeli hastalıklara yol açabilir. İçeceklerinizi cam şişede tüketmeye özen gösterin.
10
Pudra Partikülleri
11
Araçların egzozlarından çıkan dumanın içinde bulunan partiküller akciğerlerde oldukça büyük hasar oluşturmaktadır. Bu toz partüküllerini içinize çekmemeye özen gösterin. Ayrıca saç spreyi ve pudra kullanırken nefesinizi tutun.

YORUMLAR
500

Son Dakika Cildinizi ve Saçlarınızı Bu 5'liden Koruyun - Son Dakika


Advertisement