Son Dakika Haberleri: Cildinizi ve Saçlarınızı Bu 5'liden Koruyun

Cildinizi ve Saçlarınızı Bu 5'liden Koruyun

6 yıl önce

Cildimizi ve saçlarımızı güneş ve sigaradan korumamız gerektiğini artık çok iyi biliyoruz.

1
Cildimizi ve saçlarımızı güneş ve sigaradan korumamız gerektiğini artık çok iyi biliyoruz. Ancak sadece bunlar değil cilt sağlığını etkileyen. İşte bu etkenler dışında bize zarar veren şeyler.
2
Rüzgar
3
Rüzgar şöyle bir saçlarımızı havalandırdığında oldukça havalı görünebiliriz. Ancak gün boyu rüzgara maruz kalan saçlarımız mahvolabilir. Saç dibinde bulunan kütüküle rüzgar fazlasıyla zarar verebilir.
4
Tuzlu Su
5
Yaz ayları kapımızda. Hepimiz denize girmenin hayalini kuruyoruz. Peki tuzlu suyun saça verdiği zararın farkında mısınız? Saçlarımız tuzlu suya maruz kaldığında kurur yani nemini kaybeder. Eğer tekrar nemlendirilmezse kırılmalar başlar.
6
Paraben
7
Şampuanlarda bulunan bu kimyasal madde şaçlarınızı korumaktadır. Ancak bunun yerine probil, isoprobil, butil, isobutil gibi maddelerle karılaşırsak kesinlikle kaçınmalıyız. Şampuanınızın içeriğini mutlaka kontrol etmelisiniz.
8
Plastik Şişeler
9
Plastik şişelerde bulunan zararlı maddeler güneş ışığından oldukça çabuk etkilenebilir. Güneş ışığı ve diğer etkiler sayesinde kansere kadar gidebilecek tehlikeli hastalıklara yol açabilir. İçeceklerinizi cam şişede tüketmeye özen gösterin.
10
Pudra Partikülleri
11
Araçların egzozlarından çıkan dumanın içinde bulunan partiküller akciğerlerde oldukça büyük hasar oluşturmaktadır. Bu toz partüküllerini içinize çekmemeye özen gösterin. Ayrıca saç spreyi ve pudra kullanırken nefesinizi tutun.Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:33 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Otomobil alacaklar dikkat! Bu fırsatı kaçıran pişman olur, 20 gün kaldı Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor Bekaret sahnesiyle olay olan Zalim İstanbul'un Ceren'i, Twitter'da TT oldu Yeşilçam yıldızı Ahu Tuğba'nın, ABD'de siyaset okuyan kızının mesleğini duyan şoke oluyor!