Çılgın antikacının gömdükten sonra yerini şiirle anlattığı 1 milyon dolarlık hazine bulundu - Son Dakika

Çılgın antikacının gömdükten sonra yerini şiirle anlattığı 1 milyon dolarlık hazine bulundu

08.06.2020 16:55

ABD'li milyoner antika koleksiyoncusu Forrest Fenn'in 10 yıl önce saklayıp şifrelerini 24 satırlık bir şiire gömdüğü 1 milyon dolarlık hazine serüveninde 5 kişi hayatını kaybetmişti. Bugüne dek yüz binlerce kişinin peşine düştüğü hazine nihayet bulundu.

1
89 yaşındaki Amerikalı antikacı Forrest Fenn, 10 yıl önce içinde bir milyon değerinde altın ve mücevher olan bir sandığı Rocky dağlarına gizlediğini açıklamasından sonra on binlerce insan sandığı bulma çalışmalarına başladı. 10 yıl önce beş kişi sandığı bulmaya çalışırken hayatını kaybetti.
2
Fenn yaptığı açıklamada, sandığın ismi açıklanmayan bir adam tarafından bulunduğunu ve adamın sandığı bulduğunu ispat etmek için hazinenin fotosunu kendisine yolladığını söyledi.
3
2010 yılında yayınladığı hayat otobiyografisinde sandığı gömdüğünü ve sandığın nerede olduğu ile ilgili ipucu hakkındaki bilgileri kitapta yayınladığı bir şiir ile yayınlamıştı.

4
Fenn, sandığı bulan kişinin sandığı nasıl bulduğu ile ilgili bilgisinin olmadığını, neden sandığı gizlediği ile ilgili olarak da, eski hazine arama geleneğini canlandırmak ve insanları şehirlerden çıkıp doğada zaman geçirmeye teşvik etmek için böyle bir şey yaptığını söyledi.
5
10 yıl boyunca sandığı bulmaya çalışan herkese teşekkür eden Fenn, sandığın bulunması ile ile ilgili hislerinin nasıl olduğu ile ilgi soruya, sandık bulunduğu için yarı mutlu olduğunu, hazine çalışmaları bittiği için de yarı üzgün hissettiğini söyledi.
6
Sandığı bulma çalışmalarında en son Mart ayında 53 yaşındaki Michael Sexson isimli adam dağda ölü bulunmuştu.

7
İşte hazineyi ararken ölen diğer define avcıları
İşte hazineyi ararken ölen diğer define avcıları
8
9

Son Dakika Çılgın antikacının gömdükten sonra yerini şiirle anlattığı 1 milyon dolarlık hazine bulundu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement