Çılgın antikacının gömdükten sonra yerini şiirle anlattığı 1 milyon dolarlık hazine bulundu - Son Dakika

Çılgın antikacının gömdükten sonra yerini şiirle anlattığı 1 milyon dolarlık hazine bulundu

ABD'li milyoner antika koleksiyoncusu Forrest Fenn'in 10 yıl önce saklayıp şifrelerini 24 satırlık bir şiire gömdüğü 1 milyon dolarlık hazine serüveninde 5 kişi hayatını kaybetmişti. Bugüne dek yüz binlerce kişinin peşine düştüğü hazine nihayet bulundu.

1
89 yaşındaki Amerikalı antikacı Forrest Fenn, 10 yıl önce içinde bir milyon değerinde altın ve mücevher olan bir sandığı Rocky dağlarına gizlediğini açıklamasından sonra on binlerce insan sandığı bulma çalışmalarına başladı. 10 yıl önce beş kişi sandığı bulmaya çalışırken hayatını kaybetti.
2
Fenn yaptığı açıklamada, sandığın ismi açıklanmayan bir adam tarafından bulunduğunu ve adamın sandığı bulduğunu ispat etmek için hazinenin fotosunu kendisine yolladığını söyledi.
3
2010 yılında yayınladığı hayat otobiyografisinde sandığı gömdüğünü ve sandığın nerede olduğu ile ilgili ipucu hakkındaki bilgileri kitapta yayınladığı bir şiir ile yayınlamıştı.

4
Fenn, sandığı bulan kişinin sandığı nasıl bulduğu ile ilgili bilgisinin olmadığını, neden sandığı gizlediği ile ilgili olarak da, eski hazine arama geleneğini canlandırmak ve insanları şehirlerden çıkıp doğada zaman geçirmeye teşvik etmek için böyle bir şey yaptığını söyledi.
5
10 yıl boyunca sandığı bulmaya çalışan herkese teşekkür eden Fenn, sandığın bulunması ile ile ilgili hislerinin nasıl olduğu ile ilgi soruya, sandık bulunduğu için yarı mutlu olduğunu, hazine çalışmaları bittiği için de yarı üzgün hissettiğini söyledi.
6
Sandığı bulma çalışmalarında en son Mart ayında 53 yaşındaki Michael Sexson isimli adam dağda ölü bulunmuştu.


7
İşte hazineyi ararken ölen diğer define avcıları
İşte hazineyi ararken ölen diğer define avcıları
8
9

YORUMLAR (2)

Diğer Galeriler

Ne Bodrum ne Marmaris! Elazığ'ın gizli denizi "Hazar Gölü" tatilcilerin ilgi odağı oldu Eski sporcuların itirafları kan dondurdu: Tacize uğradık, dövüldük, aç bırakıldık İstanbul'un 'Küçük Kıyameti'! İnsanlar dev yarıklardan düşerek kayboldu, 6 metrelik dalgalar şehri yuttu Su alerjisi genç kızın hayatını kararttı! Her banyoya girdiğinde acılar içinde kıvranıyor Cinsel içerikli film yıldızı Mia Khalifa'nın çaresiz seslenişi: Yalvarıyorum bu sektörden uzak durun