Çılgın milyarderin Rocky Dağları'na sakladığı milyon dolarlık hazineyi bulan kişi ortaya çıktı - Son Dakika

Çılgın milyarderin Rocky Dağları'na sakladığı milyon dolarlık hazineyi bulan kişi ortaya çıktı

09.12.2020 09:47

ABD'nin Kuzey Amerika'nın batısında uzanan büyük sıradağ Rocky Dağları'na, milyarder Forrest Fenn tarafından 2010 yılında saklanan içinde 1 milyon dolarlık altın ve değerli antika eşya dolu hazine sandığını bulan kişinin kimliği açıklandı. Jonathan Jack Stuef adlı tıp öğrencisi federal mahkeme kararıyla ismini kamuoyuna duyurdu.

1
Fenn hazine sandığı Rocky Dağları'nda bir yere saklayarak, nasıl bulunacağına dair bir ipucu olarak yazdığı şifreli bir şiirden paylaştı. Hazine sandığını bulmak isteyenler, 10 yıl boyunca şiirdeki şifreyi çözmeye çalışarak 1 milyon dolarlık sandığı aradı.
2
FEDERAL MAHKEME KARARIYLA AÇIKLANDI
FEDERAL MAHKEME KARARIYLA AÇIKLANDI
Hazine sandığı, Haziran ayında kimliğini açıklamayan bir kişi tarafından Rocky Dağları'nın Wyoming bölgesinde bulundu. Ancak, Michigan'dan Jonathan "Jack" Stuef, bir federal mahkeme kararıyla ismini kamuoyuna açıkladı.
3
Eylül ayında yaşamını yitiren Fenn'in torunu Shiloh Forrest Old, hazine avına adanmış bir web sitesinde, Stuef'in hazine sandığını "yıllarca süren dikkatli arama sonucunda" bulduğunu yazdı. Stuef yaptığı açıklamada "Benim adım Jack Stuef ve Forrest Fenn Hazinesi'nin bulucusuyum.

4
Zengin antika tüccarı Forrest Fenn, 2010 yılında bronz bir sandığı 1 milyon dolardan fazla altın, mücevher ve diğer değerli eşyalarla doldurdu.
5
Onu iki yıl aradım ve bu yılın 6 Haziran'ında, Wyoming'de bulduğum yerden, Forrest'in 10 yıl önce sakladığı yerden aldım. Artık hazine sandığına sahibim" dedi.
6

YORUMLAR (1)
  • Abdurrahman Düşüngen: İşsizlik, korona derken hazine bulmaları iyi oyalama. Yetmiyor gibi korona. Allah yardımcımız olsun. Cevap Yaz 6 2 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Çılgın milyarderin Rocky Dağları'na sakladığı milyon dolarlık hazineyi bulan kişi ortaya çıktı - Son Dakika


Advertisement