Çin'de can pazarı! Kanser hastası kızının sınırdan geçmesine izin verilmeyen anne gözyaşlarına boğuldu - Son Dakika

Çin'de can pazarı! Kanser hastası kızının sınırdan geçmesine izin verilmeyen anne gözyaşlarına boğuldu

19 gün önce

Lu Yuejin, kanser hastası kızıyla Hubey eyaletindeki polis kontrol noktasından geçmeye çalıştı. 26 yaşındaki lösemi hastası kızı Hu Ping'i kemoterapiye götürmek için Hubey'den Ciangşi'ye gitmeye çalışan Anne Lu'ya izin verilmeyince, talihsiz kadın gözyaşlarına boğuldu.

1
Çin'deki koronavirüs salgını tüm dünyanın kabusu haline gelmişken 50 yaşındaki Lu Yuejin, kanser hastası kızıyla Hubey eyaletindeki polis kontrol noktasından geçmeye çalıştı. 26 yaşındaki lösemi hastası kızı Hu Ping'i kemoterapiye götürmek için Hubey'den Ciangşi'ye gitmeye çalışan Anne Lu'ya izin verilmeyince, talihsiz kadın gözyaşlarına boğuldu.

2
Reuters'a konuşan Lu Yuejin, gözyaşları içinde "Kızımın Jiujiang hastanesine gitmesi gerekiyor. Tedavi olması gerekli ama bize izin vermediler" dedi.
3
KANSER HASTASI KIZI İÇİN YARDIM İSTEDİ
KANSER HASTASI KIZI İÇİN YARDIM İSTEDİ
Lu Yuejin gözyaşları içerisinde polise yalvarırken, kızı ise bir battaniyeye sarılmış halde yerde oturdu. Yuejin, "Lütfen kızımı alın. Onunla beraber gitmem gerekmiyor, lütfen sadece kızımın geçmesine izin verin" dedi.
4
Kontrol noktasında Reuters ile konuştuktan yaklaşık bir saat sonra harekete geçen polis, gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra ambulans gelmesini sağladı ve Anne Lu ile kızı Hu'nun hastaneye gitmesine izin verildi.
5
Anne Lu, "Tek yapmaya çalıştığım şey onun hayatını kurtarmak" diye konuştu. Köprünün Çin'deki 14.380 kişiyi enfekte eden ve 300'den fazla kişiyi öldüren yeni hastalığın yayılmasını durdurmak amacıyla kapatıldığı belirtildi.
6
Başka bir yürek burkan görüntü ise Çinli bir doktorun koronavirüsün tedavisi için Wuhan şehrine gitmeden önce eşiyle vedalaştığı an. Karı-kocanın o anda dökülen gözyaşları başka birinin objektifine yansıyor.

Haber Yayın Tarihi: 02.02.2020 03:42 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kürtajla alınmak istenen down sendromlu kız model oldu Ölümcül virüsle savaşan Çin'de evcil hayvanlar gasp edilip öldürüldü Türkiye'nin en mutlu şehirleri belli oldu! Zirvedeki kentin 2020'ye kadar trafik lambası bile yoktu Suudiler, ülkelerini istila eden çekirgeleri yemeye başladı Acun Ilıcalı'nın, 'mucize çocuk' dediği 4,5 aylık hamile kızı Banu'nun hikayesi yürek sızlattı