Çin'de Esrarengiz Yapı! - Son Dakika

Çin'de Esrarengiz Yapı!

05.01.2014 21:05

CIA'in eski görevlisi Allen Thompson,Google Earth üzerinden Çin'in Kaşgar kentinde esrarengiz bir yapıyla karşılaştı.

1
CIA'in eski analistlerinden Allen Thompson, kulağına gelen bir söylentiyi araştırmak için internette araştırma yapmaya başladı.
2
Thompson, Çin'in kuzeybatısındaki Kaşgar kentinde yeni bir uydu takip tesisi inşa edildiğini öğrendi. Google Earth'e giren Thompson, aradığından çok daha farklı, esrarengiz bir yapıyla karşılaştı.
3
Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yer alan antik Kaşgar kenti, Çin'in aynı zamanda en batıda kalan yerleşim birimi.
4
Çin'in Gobi çölünde 2011 yılında esrarengiz şeritler keşfeden, 2008'de de İran'da bir yeraltı füze tesisini ortaya çıkaran Thompson, 2007 yılında da Suriye'de bir füze tesisi keşfetmişti. İsrail, söz konusu tesisi savaş jetleriyle imha etti.
5
Thompson'ın son keşfi olan Kaşgar yakınındaki yapılar ise henüz ne oldukları hakkında net bir bilgi sunmuyor.
6
Wired'a açıklama yapan eski CIA uzmanı, 'Bu binaların ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Çok byük ve tuhaf görünüyorlar ve çok aceleyle yapıldıklarını söyleyebilirim.' dedi.
7
8

Son Dakika Çin'de Esrarengiz Yapı! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden