Çin'de Korkunç Görüntüler Ortaya Çıktı - Son Dakika

Çin'de Korkunç Görüntüler Ortaya Çıktı

5 yıl önce

1
Reuters muhabirleri Çin'in farklı eyaletlerinde endüstriyel kirlilikle ilgili çok çarpıcı bir o kadar da korkunç görüntüler çekti.

2
Plansız ve programsız bir şekilde sanayileşen Çin'de köylerde bile derme çatma fabrikalar bulunuyor. Buralardan çıkan atıklar, göllere, nehirlere ve denize veriliyor.

3
Nehirlerin yüzeyi bile tamamen zehirli yosunlarla kaplanmış durumda. Guangdong Eyaleti'nin Huizhou şehrinde bulunan Xizhi Nehri'nin yüzeyi yeşile boyandı. Bu yosunlar dev gemilerle çekililip götürülüyor.

4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Daily Mail gazetesi, terk edilmiş ücra köyde yaşamaya mecbur bırakılmış, ailelerini asla görmeyecek...

25
İki tanesi doğduğu günden beri burada olan, hayatta kalan son Luduo cüzzamlılar kolonisini görüntüledi.

26
80 sığınmacının birçoğu bir daha ailelerini ve sevdiklerini göremeden hayata veda etti.

27
Cüzzamlı hastalar, lanetli oldukları ve bulaşıcı hastalık taşıdıkları için toplum tarafından dışlanıyorlardı.

28
Çin'in Yunnan bölgesinde bulunan Luduo köyü, 200 cüzzamlı köyünden birisi olan bu köy, ilk kuruluşunda 80 kadar hastaya ev sahipliği yapıyordu.

29
Düzelmelerine rağmen üzerlerindeki baskından dolayı köyden ayrılmayıp burada öldüler.

30
Şu an yaşayanların beşi hayatların ilerleyen kısımlarında hastalığa yakalanmışlar.

31
Ve bu köylerde karantinaya alınmışlar.

32
Diğer ikisi anneleri hamile iken bu hastalığa yakalanmış ve...

33
Anneleri bu köylerde karantinaya alınması sonucu burada doğmuşlar.

34
Bu kapının ardında büyük bir dram var.

35
Bu binalar ne lüks bir otelden ne de zengin ailelerinden birinin malikanesinden geriye kalanlar.

36
Burası Sakız Adası'nda yüzlerce yıllık bir hastane.

37
Toplumdan dışlanan cüzzamlıların sığındıkları ve ölümü bekledikleri bir kamp.

38
Fotoğrafların sahibi Yunan fotoğrafçı Kelly Katsarou.

39


1378 yılında Yunanistan'ın ilk cüzzamlılar kampı olarak açılan Lovokomeio, Avrupa'daki ilklerden de biri.


40
Kampın amacı cüzzam ve diğer bulaşıcı cilt hastalıklarını taşıyanların karantinaya alınması ve toplumun geri kalanıyla temaslarının önlenmesi.

41
Bakteri kaynaklı bir hastalık olan cüzzamla ilgili o dönemde bilgilerin sınırlı olması nedeniyle hastalar çoğu zaman bu durumu kara bir leke olarak taşıyor ve toplumdan dışlanıyordu.

42
Lovokomeio, cüzzamın çaresinin bulunması ve Batı'da cüzzamlılara yönelik yaftalamanın ortadan kaybolmasıyla 1957'de tamamen kapatılmış.

43
44
45
46
Sırbistan'ın Zarozje köyünde yaşayanlar, yüzyıllardır vampir korkusuyla hayatlarını devam ettiriyor.

47
Bir dağ köyü olan Zarozje köyünde, efsaneye göre köylüler, yüzyıllar boyunca geceleri Sava Savanovic isimli vampirin evlerini harap edeceğini düşünüyor.

48
Sava Savanoviç isimli vampirin daha önce yaşadığı iddia edilen evde, bir aile tarafından satın alınıp turistlerin ziyaretine açılmış, ancak daha sonra ailenin vampir korkusuyla evi terk ettiği söyleniyor.

49
Ev zaman içinde harabeye dönerken barınacak yeri olmayan vampir Savanoviç'le ilgili söylentilerin sonuncusu; yeni bir ev arayışına girdiği ve kanını içtiği kişileri parçalara ayırarak, değirmende öğütmek için kurban avına çıktığı.

50
Ardından belediye başkanı Miodrag Vujetic: “Hepimiz korkuyoruz. Bu yüzden insanlara ‘Evlerinizin pencerelerine sarımsak ve haç koyun' duyurusu yapıldı.” dedi.

51
Bu söylentilerden sonra her evde sarımsak, sopa bulundurmak ve hava karardıktan sonra dışarı çıkmamak köy konseyi tarafından kural haline getirilmiş.

52
Köylüler, yaşamlarının her saniyesini vampir Savanoviç'in kendilerini öldüreceği korkusuyla yaşıyor. İşte o köyden kareler...

53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
Hafta sonunda polisin düzenlediği bir operasyonla yakalanan El Chapo yani Bücür lakaplı Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın evlerinde yapılan araştırmalar polise bile şaşkına düşürdü.

67
El Chapo'nun tünellere giden kapıları banyo küvetlerinin altına yerleştirdiği ortaya çıktı.

68
7 eve bağlanan kanallar tespit edildi. Gizlendiği tüneller sayesinde baskınlardan kurtulan Meksikalı uyuşturucu kralının yakalanmadan birkaç gün önce de polisin elinden yeraltında oluşturduğu bu kanalları kullanarak kurtulduğu ifade edildi.

69
Guzman, 2001 yılında cezaevinden bir çamaşır kamyonuna saklanarak kaçmıştı.

70
Güvenlik güçleri, 13 yıldır onu arıyordu. Guzman'ın en yakın ortağı Ismael ‘El Mayo' Zamba da, kasım ayında ABD‘ye girmeye çalışırken Arizona eyaletinde tutuklanmıştı.

71
Guzman'ın servetinin 1 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.

72
Guzman'ın kurduğu uyuşturucu karteli, Kuzey Amerika'dan Avrupa'ya, oradan Avustralya kıtasına kadar uzanıyor.

73
Arizona'da yakalanan uyuşturucu baronu El Chapo'nun polislerin elinden yeraltına yaptığı tüneller sayesinde kurtulduğu tespit edildi.

74
75
ABD ile Meksika sınırı arasında, uyuşturucu kartelleri tarafından kullanılan `süper tünel` görenleri hayrete düşürüyor.

76
Yerin 10 metre altından zigzaklar çizerek ilerleyen tünelin ortaya çıkarılmasının ardından 3 kişi gözaltına alındı. ABD`li yetkililer, bunun, bugüne kadar ortaya çıkarılan "en gelişmiş tünel" olduğunu söyledi.

77
Meksika`nın Tijuana sınır bölgesinden başlayarak, San Diego şehrindeki bir deponun içinde biten tünelde uyuşturucu nakliyatının hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için elektronik raylı bir sistem kurulduğu, tünelin içinin ışıklandırma ve havalandırma sistemlerinin bulunduğu belirtildi.

78
Bu arada operasyonda 100 ton esrar ve 100 kilogram kokain ele geçirildiği ifade edildi. Yetkililer, 2006 yılından bu yana, San Diego`ya uzanan toplam sekiz tünel bulduklarını belirtti.

79
Son yıllarda tünel sayısında artış kaydedildiğini söyledi.

80
Almanya'nın başkenti Berlin'de hafta başı bir banka soygunu gerçekleştirildi. Polis, bankanın kasasına doğrudan kazınan tüneli, gazetecilere gösterdi.

81
Almanya'nın başkenti Berlin'de bir bankanın kasasına doğrudan tünel kazan hırsızlar kasayı boşaltıp kaçmıştı. Alman polisi gazetecilerin tüneli görüntülemesine ilk kez izin verdi.

82


Hırsızların aylarca kazdığı tünelin bir ucu başkent Berlin'in Stiglitz mahallesindeki bir garaja, diğer ucu bir bankanın kasasına çıkıyor.


83
45 metre uzunluğunda ve neredeyse bir insan boyundaki tünelin son derece profesyonelce kazıldığını belirten Alman polisi, tünelin kolonlarla desteklendiğini belirtti. Hırsızları yakalamak için polisin elinde sadece bu robot resim bulunuyor.

84
Delillerin kaybolmaması için basın mensupları tünele sokulmadı.

85
Alman polisi, ""Tünelden parmakizi ve DNA toplamayı sürdürüyoruz. Hırsızların tünelde önemli izler bırakmış oldukları kanaatindeyiz" dedi.

86
Alman polisi, bankadan ne miktarda para çalındığı konusunda ise bir açıklama yapmadı.

87
88
89
90
91

Haber Yayın Tarihi: 13.04.2015 10:24 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri Magazin dünyasına bomba gibi düşen iddia: Rihanna, milyarder Arap iş adamından ayrıldı! Böylesi duyulmadı! Çıplak pozlarını paylaşan sosyal medya fenomeninin fotoğraflarını eşi çekiyor Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri