Çin'de Kuş Gribi Alarmı - Son Dakika

Çin'de Kuş Gribi Alarmı

04.04.2013 14:26

1
2
Böylece Çin'de kuş gribinin bir türü olan H7N9 virüsünün bulaştığı kişi sayısı 7'ye yükselmiş oldu.
3
Şanghay'da geçen pazar, kuş gribi teşhisi konulan iki kişi hayatını kaybetmişti.
4
Şanghay'ın batısındaki Anhui eyaletinde de grip teşhisi konulan 35 yaşındaki kadının tedavi altında olduğu ve durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi.
5
Tüm vakaların Şanghay kenti ve civarında olması, virüsün kaynağının kısa süre önce Huangpu nehrinin Songciang bölgesinden çıkarılan 13 bini aşkın domuz leşiyle bağlantılı olabileceği ihtimalini akıllara getirdi.
6
Şanghay Valiliği, domuz leşlerinden alınan örneklerin test edildiğini ve H7N9 virüsüne rastlanmadığını belirterek domuz ve tavuk etlerinin tüketilmesinde sakınca olmadığını savunuyor.
7
Ancak Dünya Sağlık Örgütü'nün de aralarında bulunduğu birçok kuruluş ve uzman, halka domuz ile tavuk ve ördek gibi kümes hayvanlarına temas etmemeleri ve etlerini tüketmemeleri yarısında bulunuyor.
8
Ülkede H7N9 virüsü vakalarının artabileceği ifade edilirken, hastalığa yeni yakalananların temasta bulunduğu kişilerde kuş gribi belirtilerine rastlanmadı.
9
Hastalığın, yüksek ateş ve şiddetli öksürük ile başladığı, sonra zatürreye çevirdiği belirtiliyor. Başkent Pekin'de ise sağlık merkezlerinde gerekli hazırlıkların yapıldığı ifade ediliyor.
10
Çin'de, 2003'te kuş gribinin bir diğer türü olan H5N1 virüsü nedeniyle 360'tan fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Son Dakika Çin'de Kuş Gribi Alarmı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement