Çin'de Saklanan Türk Piramitleri - Son Dakika

Çin'de Saklanan Türk Piramitleri

25.03.2014 15:29

1
Çin'in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin başkenti olan Şian şehrinin, 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitleri, Türk tarihi açısından büyük öneme sahip.

2
'Beyaz Piramitler' ya da 'Türk Piramidi' diye de anılan piramitlerdeki materyallerin, Türk tarihi açısından büyük önem taşıdığı kabul ediliyor.

3
Türk bilim insanları, Çin'deki 'Türk Piramitleri'nin içine geçtiğimiz yıllarda girmeyi başarmış ve böyle görüntülemişti.

4
Pramidin içinde bulunan mezar odasında, yerde boyu 2 metreye yakın bir mumya, mumyanın başında bulunan bir kayada çeşitli işaret ve yazıların yanı sıra "ay yıldız, kurt başları" dikkat çekiyor.

5
Şian şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitlerinin, diğer adıyla 'Türk Piramitleri'nin keşfi konusunda ise birçok iddia bulunuyor.

6
Bunların arasında en yaygın olanı ise, İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussman'ın, Hindistan'dan Çin'e uçarken piramitleri gördüğüne dair iddialar olması.

7
Buna karşın, Amerikalı pilotun bu iddialarını doğrulayacak bir kanıt bulunmuyor.

8
Gaussman'ın iddialarının, aslında Trans World Havayolları'nın Uzak Doğu yöneticisi Binbaşı Maurice Shehan'a ait olduğu düşünülüyor.

9
Gaussman'ın bölgedeki piramitleri görmesinin ardından, Alman araştırmacı yazar Hartwig HausDorf'un bölgeye gittiği ve piramitler hakkında birçok materyal topladığı biliniyor.

10
Piramitlerin sayısının irili ufaklı 100 civarında olduğu belirtilirken, söz konusu piramitlerin kime ait olduğu ve içindekiler hakkında kesin bilgi bulunmuyor.

11
Bugün pramitlerin bulunduğu yer yasaklı bölge olarak biliniyor ve çevrede görüntü alınmasına izin verilmiyor.

12
Çin'in, bu piramitleri gizlemek için üzerlerine toprak döküp ağaçlandırdığı da söyleniyor.

13
Oluşan bu yerin piramit değil, höyük olduğunu iddia eden Çinliler, bölgeye araştırmacıların girmesine izin verimiyor.

14
İşte 'Türk Piramitleri'nin fotoğrafları...

15
16
17
18

YORUMLAR
500

Son Dakika Çin'de Saklanan Türk Piramitleri - Son Dakika


Advertisement