Çin'den katil koronavirüse karşı süper icat: İnsansız dezenfektan püskürtücü - Son Dakika

Çin'den katil koronavirüse karşı süper icat: İnsansız dezenfektan püskürtücü

25.02.2020 14:31

Çin'den bugün gelen görüntülerde yeni koronavirüsün önlenmesi için robotik bir dezenfektan püskürtücü icat edildi.

1
22 Şubat 2020'de Çin'in Luoyang şehrinde anti-salgın sprey dezenfeksiyon robotu CITIC Heavy Industry Machinery Co., Ltd. tarafından geliştirildi ve görevini başarıyla tamamladı. 'Sprey sterilizasyon robotu' Çin'in Henan eyaleti Luoyang şehrinde basamaklara tırmanırken ilk kez görüntülendi.

2
Sterilizasyon robotu, bir ilaç haznesi, bir püskürtücü ve yüksek hareket hızıyla dikkat çekiyor. Tırmanma veya bir engel üzerinden kolaylıkla geçme yeteneğine sahip bu robot uzaktan kumanda ile hareket ettirilebiliyor.
3
Ve düzgün bir şekilde dezenfektan püskürtüyor.
4
Robotun menzili ise 8-12 metre.
5
Manuel dezenfeksiyondan farklı olarak, bu robot hastanelerde, istasyonlarda, plazalarda, alışveriş merkezlerinde, okullarda, topluluklarda ve çok sayıda mobil kullanıcının bulunduğu diğer yerlerde rahatlıkla kullanılabiliyor.
6
Spreyde ölü bir açı yoktur, her yere etki eder.
7
8

Son Dakika Çin'den katil koronavirüse karşı süper icat: İnsansız dezenfektan püskürtücü - Son Dakika


YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Hamile kaldığı sevgilisiyle evlenmesine izin vermeyen ailesini katleden kadın idam edilecek Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak