Son Dakika Haberleri: Çin'in İzole Bir Bölgesinde Yaşayan Uzun Saçlı Kadınlar

Çin'in İzole Bir Bölgesinde Yaşayan Uzun Saçlı Kadınlar

12 ay önce

Çin'de yaşayan Rapunzel kadınların saçlarının hikâyesi ve saçlarına uyguladıkları sırları sizler için araştırdık...

1
Saç her kadın için önemlidir ve bir kadının en önemli aksesuarıdır. Ama Çin'in Huangluo Köyü'nde saç onların en değerli varlığı. Diğer birçok Çin köyü gibi, Hunagluo'da çok çekici doğal güzelliklere sahip ve turistlerin ilgisini çekmek için geçmişten gelen çok fazla geleneği bulunuyor. Ancak köyün en dikkat çekici özelliği, kadınlardaki uzun saç saplantısı.
2
Örneğin, saç sadece başında sarılı ise o kadının evli ama çocuk sahibi olmadığı anlaşılıyor.
3
4
Kızıl Yao kadının koyu renkli saçlarının güzelliğini fark etmemek neredeyse imkansız.Bu güzelliğin sırrını, saçlarını pirinç suyuyla yıkamakta yattığını söylüyorlar.
5
6
Kızıl Yao kadınları için saçın çok büyük bir rolü var. Onlar sahip oldukları uzun saçın, uzun ömür ve zenginlik getirdiğine inanıyor. Huangluo'da 120 kadının ortalama saç uzunluğu 1.7 metre. Hatta aralarında ortaması 5.5 metre olan bir azınlık grup bile var. Bu Çinli kadınlar hayatlarında sadece bir kez saçlarını kesebiliyorlar. O da onaltı yaşında, kendilerine bir eş aramaya başlamadan önce yapılabiliyor.
7
Kadınlar önden ufak bir topuzu varsa hem evli hem çocuk sahibi.
8
Huangluo'da tüm kadınların saç şekli bir tepsi gibi. Bu saç stili onlar hakkında bazı ayrıntıları da ortaya koyuyor.
9
10
11
Saçına bir baş örtüsü takıyorsa bekar ve sevgili arıyor anlamına geliyor.Diğer Galeriler

Mavi Suların Minik Canavarı İlk Kez Görüntülendi! Adana'da 10 Katlı Sarmaşık Bina, Görenleri Hayran Bırakıyor Hint Kınası Genç Kadının Hayatını Kabusa Çevirdi Fotoğraftaki İsmin Kim Olduğunu Öğrenen Şaşıp Kalıyor! İşte Ünlülerin Çocukluk Halleri Dünya Kupası'nda En Çok Harcama Yapan 10 Ülke