Cinsel Gücü Arttırıcı Besinler - Son Dakika

Cinsel Gücü Arttırıcı Besinler

17.05.2011 12:35

1
Cinsel performansınızı artırmak için doğal gıdalara güvenin. Afrodizyak etkisi olan bu gıdalar sayesinde, seks isteğiniz ve cinsel performansınız şaşırtıcı derecede artabilir.
2
Diyetisyen Müge Arslan, ‘Sevgililer Günü' için hem aşkı tetikleyecek hem de cinsel performansı artıracak besinlerin listesini hazırladı.
3
İSTİRİDYE: İçerdiği bazı aminoasitlerin cinselliği sağlayan hormonları tetiklediği görülmüştür.
4
HAVYAR: Uzun yıllardır afrodizyak olarak kullanılmaktadır. İçerdiği çinko miktarı nedeniyle erkeklik hormonlarının yapımını artırır.
5
Çinkonun aynı zamanda sperm kalitesini de artırdığı belirlenmiştir.
6
İNCİR: Şeker oranı yüksek olmasına rağmen kan şekerini hızla yükselten şekerden olmadığı için tüketilmesinde bir sakınca yoktur. Cinsel gücü artırır.

7
MUZ: Mineral, magnezyum, demir, lif ve C vitamini bakımından zengindir. Sperm üretimini artırır.
8

GREYFURT: Cinsel gücü artıran bir meyvedir. Greyfurt suyu daha da etkilidir.

9
PEKMEZ: Pekmezde bulunan minerallerin en önemlileri demir, kalsiyum ve potasyumdur. Tahinle alınması etkisini artırır.
10
Demir, vücutta, başta kırmızı kan hücrelerinin bileşiminde yer alarak oksijen taşıma fonksiyonu görür. Kişinin enerjisinin ve cinsel gücünün artmasını sağlar.
11
FINDIK: Lif, protein ve vitamin bakımından zengindir. Enerji verir ve cinsel gücü artırır.
12
KAYISI: A vitamini ve potasyum bakımından çok zengindir. Fazla tüketildiğinde sindirim sisteminizin hızla çalışmasına yardımcı olur. Kasların ve beynin daha düzenli çalışmasını ve daha az yorulmasını sağlar; cinsel gücü artırır.
13
SARMISAK: A1, B1, C kükürtlü yağı içerisinde bol miktarda akil sülfür bulunur. Sarımsağın en önemli özelliği insana canlılık vermesi, hem kadın hem de erkeklerde cinsel gücü artırmasıdır.
14
HAVUÇ: Yoğun A vitamini içerir. Kuvvetlendirir, güçlendirir ve cinsel gücü artırır.

15
MERCİMEK VE KURU BAKLAGİLLER: Protein, yağ, karbonhidrat ve liften B1 vitamini, sodyum, kalsiyum, demir, mineraller içerir. Zekâyı geliştirir ve zekânın cinsellik üzerindeki etkisi tartışılmazdır.
16
ÇİKOLATA: İçerdiği seratonin ve daha da önemlisi fenetilamin maddeleri nedeniyle hafif cinsel istek artırıcı etkiye sahiptir. Afrodizyak özelliklerinin açıklanabilir bilimsel yönleri olsa da yenilirken yaşanan haz, etkinin daha fazla olmasını sağlar.
17
GİNSENG: Geleneksel Çin ve Güney Amerika tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir köktür. Bir araştırma ginsengin cinsel isteği ve birleşme kapasitesini artırdığını ortaya koymuştur. Bu etkilerini sinir sistemi ve yumurtalıklar üzerinden gösterirken penis bölgesine gelen kan damarlarını da etkileyerek erkeklerdeki ereksiyon kalitesini de artırabilmektedir.
18
Ayrıca maydanoz, nane, tarçın, kekik, vanilya, sivri biber, hardal, kereviz, ayçiçeği, enginar, bezelye, yumurta, hindi (Çinko ihtiva ediyor, üstelik ucuz ve protein açısından da zengin.), roka (Bolca demir ve C vitamini içeriyor.), şalgam, antep fıstığı, susam, salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates, fesleğen, hindistancevizi, bal, kivi, karpuz, mango, ahududu, yoğurt, kırmızıbiber, köri ve diğer baharatlar da afrodizyak etki gösteren besinler içerisindedir.
19
Mutlu bir cinsel yaşam için gıdaların etkisi büyük

Son Dakika Cinsel Gücü Arttırıcı Besinler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Siyah en çok ona yakıştı! Sibel Can'ın kızı Melisa Ural zarafetiyle göz kamaştırdı "Duş alırken komşularımız bizi gözetliyor" diyen kadının çözümü de ilginç oldu Hayaletler ve perilerin dokuduğu söyleniyordu! Dünyada kimsenin nasıl üretileceğini bilmediği tarihi kumaş: Dakka muslini Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı Kısa şortlu pozunu paylaşan güzel oyuncu bacağına yapılan yorumu görünce çileden çıktı