Cinsel Hayatı Bitiren 5 Neden! - Son Dakika

Cinsel Hayatı Bitiren 5 Neden!

18.05.2012 22:47

1
Uzun zamandır partneriniz ya da siz cinsellikten uzak duruyorsanız, nedenleri bunlar olabilir...
2
1-) Zevk almıyor musunuz? Seksin zevk vermemesinin düzinelerce nedeni var. Orgazma gereğinden fazla odaklanıyoruz, önsevişme safhasını bir türlü geçemiyoruz, belli başlı seks pozisyonlarının dışına çıkmamak için direniyoruz...
3
İlişkinizin ilk zamanlarında partnerinizle nasıl da büyük bir istekle öpüştüğünüzü hatırlayın. Artık sevişmelerinizde bu 'tahrik edici' paylaşıma yer vermiyorsanız, seksin mekanikleşme ihtimalini de artırıyorsunuz demektir.
4
Seksten yeniden zevk almaya çalışın. öpüşmek, aslında en samimi ve temel cinsel aktivite. Dolayısıyla işe ilk olarak buradan başlayabilirsiniz.
5
2-) Kendinizi kötü mü hissediyorsunuz? Seksten zevk alıyor olmak, düzenli bir cinsel yaşam için olmazsa olmazlardan. Fakat kendinizi kötü, üzgün ve sinirli hissettiğinizde bu biraz zorlaşıyor ister istemez.
6
Uzun zamandır seks yapmıyor olmanızın nedeni, partneriniz ile aranızdaki samimiyeti kaybetmiş olmanızdan da kaynaklanıyor olabilir. Kendinizi ona karşı herhangi bir nedenden ötürü suçlu hissettiğinizde ya da ondan utandığınızda aranızdaki samimiyet uçup gidiyor.
7
Çiftler arasında çıkan ufak çaplı tartışmalar da sevişme ihtimalini azaltıyor. Arada halledilemeyen, çözümlenemeyen ya da anlaşılıp zamana bırakılamayan sorunlar olduğunda, karşılıklı seks denemeleri de doğal olarak başarısızlıkla sonuçlanabiliyor.
8
3-) Canınız yanıyor olabilir mi? Seks, yeterince uyarılmadığımızda acı verebiliyor. Bunun nedeni, çözümleyemediğiniz bazı sağlık problemleri olabilir.
9
Bu durum, kayganlaştırıcı kullanmamanızdan da kaynaklanabilir. Seks esnasında herhangi bir acı duymuyor ama sonrasında türlü ağrılar çekiyorsanız, idrar yolu enfeksiyonu ya da genital herpes riski taşıyor olabilirsiniz.
10
Bazen, sperme karşı alerji de söz konusu olabiliyor. Tabii, seks sırasında veya sonrasındaki sırt, boyun, diz ve bel ağrılarını da eskisi kadar kıvrak olmamanıza veya hayatınızda egzersize yer vermemenize bağlayabilirsiniz.
11
4-) Kendinizi özel hissetmiyor musunuz? Seksten en büyük beklentilerimizden biri de kendimizi yatakta 'özel' hissetmemiz. Pek çoğumuz partnerimizin bizi tutkuyla ve büyük bir istekle arzu etmesini de istiyoruz.
12
Yanınızdaki erkek her ne kadar teknik açıdan verimli de olsa, sanki bahçe işiyle uğraşıyormuşcasına mimik yoksunu bir şekilde sevişince, kendinizi de özel hissedemiyorsunuz tabii.
13
Daha ilgiyle yaklaşmasını, seksin kendisini değil de sizi odak noktası olarak görmesini istiyor olabilirsiniz.
14
Partnerinizle günlük hayatın içinde ara ara karşılıklı olarak vücut hatlarınızla ilgili seksi ifadeler kullanarak yer vereceğiniz iltifatlar, seksin aklınızdan uçup gitmemesine, erkeğinizin de biraz daha fazla 'size' odaklanmasına yardımcı olabilir.
15
5-) Fazla yenilikçi değil misiniz? Örneğin, hayatınızdaki erkekle bir akşam yemeğine çıktığınızı düşünün. Biliyorsunuz ki o, yemeğine fazla tuz atmıyor, menüde çorba varsa ıskalamıyor ve bahşiş vermek için pek hevesli olmuyor.
16
O da sizin de bira yerine şarap tercih ettiğinizi, çatal ve bıçağın temizliğini kontrol ettiğinizi ve ağır ağır yediğinizi biliyor.
17
Tabii, bu karşılıklı bilgiler zaman içinde oluşuyor. İlişkiye başladığınız ilk aylarda değil. Seks hayatınız da bunun bir benzeri aslında. Yatakta da kimin neyi sevdiğini, karşısındakinden neyi beklediğini çoğunlukla biliyor olmalısınız.
18
Nasıl ki birlikte yeni restoranlar keşfetmek, menüde yeni lezzetler aramak veya daha önce hiç denemediğiniz bir tatlıyı paylaşmak, ilişkinize renk getirecekse...
19
Yepyeni pozisyonlar, fanteziler, deneyimler, seks Oyuncakları, striptiz, açık havada seks gibi seçenekler de seksi ve partnerinizi yeniden keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Son Dakika Cinsel Hayatı Bitiren 5 Neden! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Oğlunun doğum gününde çıplak poz paylaşan Ganalı artist, hapis cezasına çarptırıldı Siyah en çok ona yakıştı! Sibel Can'ın kızı Melisa Ural zarafetiyle göz kamaştırdı "Duş alırken komşularımız bizi gözetliyor" diyen kadının çözümü de ilginç oldu Hayaletler ve perilerin dokuduğu söyleniyordu! Dünyada kimsenin nasıl üretileceğini bilmediği tarihi kumaş: Dakka muslini Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı