Son Dakika Haberleri: Cinsel içerikli sitelere girenler dikkat! İzleniyorsunuz

Cinsel içerikli sitelere girenler dikkat! İzleniyorsunuz

27 gün önce

ABD'de yapılan bir araştırma cinsel içerikli sitelere giren kullanıcıların veri gizliliği hakkında şaşırtıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

1
Yeni yapılan ortak çalışmada, ABD'li teknoloji devi Microsoft, Carnegie Mellon Üniversitesi ve Pennsylvania Üniversitesi'nin imzası bulunuyor.
2
Araştırmacılar, datayı üçüncü taraflara yönlendiren izleme araçlarını ortaya çıkaran 'webXray' adlı aracı kullanan 22 bin 484 cinsel içerikli siteyi inceledi.
3
Cinsel içerikli sitelere girişleriniz 3. taraflara sızdırılıyor
Cinsel içerikli sitelere girişleriniz 3. taraflara sızdırılıyor
New York Post'un haberine göre; araştırma sonucu cinsel içerikli yayın yapan internet sitelerinde izlenme çok yaygın. Bu sayfaların yüzde 93'ü kullanıcı datasını üçüncü taraflara sızdırıyor.
4
Araştırmacılar, Google ve ona ait başkaca yayınların, dijital dünyanın en çok takip edilen cinsel içerikli sitelerinin yüzde 74'ünde izleyicisi bulunuyor.
5
Facebook'ta bu oran yüzde 10, Oracle şirketinde ise yüzde 24 olarak tespit edildi.
6
Çalışmaya göre; web tarayacınızı "gizli" modda açtığınızda bile bu data üçüncü taraflara aktarılıyor.


Haber Yayın Tarihi: 22.07.2019 09:00 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Fırtınadan korunmak için sığındığı konteynerde, ölümle burun buruna geldi! Asena'nın son halini gören eşi şoke oldu! Dakikalarca kendine gelemedi Kusursuz fiziğiyle mest eden Brezilyalı model, hem tatil yapıyor hem para kazanıyor! Mide ağrısından kalp hastalıklarına! Bu besinin kökünden şifa fışkırıyor Ünlü yıldız yüz gerdirme sonrası çekilen fotoğraflarıyla korkuttu