Cinsel İlişki Bağımlısı Kadın Yaşadıklarını Paylaştı: 'Sizi Yavaşça Ele Geçiriyor' - Son Dakika

Cinsel İlişki Bağımlısı Kadın Yaşadıklarını Paylaştı: 'Sizi Yavaşça Ele Geçiriyor'

07.11.2018 14:33

BBC'den Sangita Myska, cinsel ilişki bağımlısı Neila ile iletişime geçerek, bu durumun nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalıştı.

1
15 yıl önce Orta Asya'dan İngiltere'ye gelerek bir finans şirketinde çalışan ve birimindeki iki kadından biri olan Neila, ofisindeki erkeklerin bazı zamanlar onları kışkırtmak için dev projeksiyon ekranlarında cinsel içerikli filmler açtığını belirtiyor. Her şeyin bu olayla başlıyor.
2
Hoşuma gitmiyordu ama bu işi kaybetmek istemiyordum
 Hoşuma gitmiyordu ama bu işi kaybetmek istemiyordum
Neila bu durumu: "Hoşuma gitmiyordu ama kariyerimin başındaydım. İyi para veren gösterişli bir işti ve bu işi kaybetmek istemiyordum" diyerek anlatırken, onları başından rahatça savabilmek için evinde cinsel içerikli videolar izlemeye başladığını söylüyor.

3
Haftanın 7 günü cinsel içerikli videolar izliyordu
Haftanın 7 günü cinsel içerikli videolar izliyordu
Bir süre sonra bağımlı olmaya başladığını belirten Neila, cinsel ilişkinin tartışılmadığı muhafazakar bir ailede büyümenin kendisini bu durumda 'savunmasız' bıraktığını söylüyor. Her gün işten eve erken gelmeyi beklediğini ve hangi filmi izleyeceğini düşündüğünü belirtiyor. Davranışlarının kompülsif olduğunu söyleyen Neila, haftanın 7 günü 2-3 saat cinsel ilişki videoları izlediğini, izleyemediği anlarda da özlediğini belirtiyor.
4
Sarhoşluğa benzeyen bu anı terk etmek istemiyorsunuz
Sarhoşluğa benzeyen bu anı terk etmek istemiyorsunuz
Neila içinde bulunduğu durumu "Sizi yavaşça ele geçiriyor, heyecan uyandırıyor. Böylesine heyecanlandırıcı bir şey izlemek bütün hislerinizi uyarıyor. Aklınız başka bir yere gidiyor. Düğmesine basana kadar durmayacağını biliyorsunuz. Hazzınızın her anında kontrolün sizde olduğunu biliyorsunuz." şeklinde açıklıyor.
5
Artık hayatına birini ararken sadece dış görünüşüne bakıyordu
Artık hayatına birini ararken sadece dış görünüşüne bakıyordu
Neila, bu süreçte kendisine partner ararken dikkat ettiği karakter ve kişilik özelliklerinin yanı sıra fiziksel görünüme önem vermeye başladığını ifade ediyor. Birkaç tane başarısız ilişkisini olduğunu söyleyen Neila, artık biriyle tanıştığında gömleklerinin içinde karın kaslarının olup olmadığına bakar durumuna geldiğini ve İngiltere'deki ortalama penis boyutunun kendisine yeterli gelmediğini belirtiyor.
6
Başlangıçta her şey normalken daha sonra durum anormalleşti
Başlangıçta her şey normalken daha sonra durum anormalleşti
Kendisini 'sapık' olarak hissetmeye başladığını söyleyen Neila, izlediği cinsel ilişki videolarının dozajının günden güne arttığını söylüyor.

7
Sırada ne var?
Sırada ne var?
Neila, "Kendime 'Sırada ne var?' diye soruyordum. Sonunda bağımlılığımı tatmin etmek için insanların öldürüldüğü filmler mi izleyecektim?" sorusunu sürekli kendisine sorduğunu ve bu durumdan gittikçe rahatsız olduğunu söylüyor.
8
Şimdi ise 'cinsel ilişki bağımlısı' olduğunu düşünen kişilere yardım ediyor
Şimdi ise cinsel ilişki bağımlısı olduğunu düşünen kişilere yardım ediyor
Neila, bu durumun kendisini çok rahatsız hissettirdiğini ve bu yüzden işi bırakarak danışmanlık eğitimi aldığını söylüyor. Şimdi 40'lı yaşlarda olan Neila, Londra'daki Laurel Centre'da eğitim alarak, kendilerini seks bağımlısı olarak gören kişilere yardım ediyor.

9
Peki, cinsel ilişki bağımlılığı diye bir şey söylenildiği gibi gerçekten var mı?
Peki, cinsel ilişki bağımlılığı diye bir şey söylenildiği gibi gerçekten var mı?
Dünya Sağlık Örgütü bu yıl Kompülsif Cinsel Davranış Bozukluğu'nu hastalıklar listesine ekledi. İngiltere'nin Ulusal Sağlık Sistemi ve Türkiye'nin Sosyal Güvenlik Kurumu, cinsel ilişki bağımlılığını hastalık olarak tanımadıklarını ve hastalıklar listesine almadıklarını belirtti. Ancak iki ülkede de bu hastalıktan şikayetçi olarak kliniklere başvuran pek çok kişinin olduğu belirtiliyor.

Son Dakika Cinsel İlişki Bağımlısı Kadın Yaşadıklarını Paylaştı: 'Sizi Yavaşça Ele Geçiriyor' - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • mülahim sert: Kadın normal yani. Ama normal olmayan kadınlar da var evliler eşleri ile yatağa girecem diye ödü kopuyor. Bence bunlar tedavi edilsin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Advertisement