Cinsel ilişkiye girdiği kadınların boynunu koparırdı! İşte tarihin en sapkın imparatoru Caligula ve hayatı - Son Dakika

Cinsel ilişkiye girdiği kadınların boynunu koparırdı! İşte tarihin en sapkın imparatoru Caligula ve hayatı

24.09.2019 08:33

37 ve 41 yılları arasında yalnızca 4 yıl hükümdarlık yapmış olan Caligula, kısa imparatorluk hayatına onlarca dehşet, zulüm ve sapıklık sığdırdı. İşte tarihin en korkunç imparatoru Caligula ve tüyler ürperten yaşamı...

1
Roma İmparatorluğu'nda 37 ve 41 yılları arasında hükümdarlık yapmış olan Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, yani daha çok bilinen adıyla Caligula, yalnızca 4 yıl süren yöneticilik hayatına sığdırdığı türlü vahşet, işkence ve sapıklıkla, tarihin en acımasız imparatorlarından biri olarak kabul ediliyor.
2
Henüz çok küçük yaşlarda babası tarafından Roma askeri gibi giydirilip cephelere götürüldü. Yakışıklı ve heybetli olmadığı için hiçbir zaman halk tarafından ciddiye alınmadı. Aşırı kıllı olduğu için taç takma töreninde dahi Roma halkı, onu keçiye benzeterek saatlerce dalga geçti.

3
Tahta geçtikten sonra, önceki hayatında gizlediği hastalıklı kişiliği yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Hastalandığında insanlar tarafından zehirlendiğini düşünüyor, herkese şüpheyle yaklaşıyor, hayal aleminde yaşıyordu.
4
Tahta çıktığı ilk zamanlar, adaletsiz vergileri kaldırması, kötü niyetli insanları cezalandırması ve cömertliğiyle Roma halkının sevgisini kazandığını söylemeden geçmeyelim. İçindeki şeytanın çıkması biraz zaman aldı. Tarihçiler onun sara hastası, beyin humması, şizofreni gibi birçok rahatsızlığı olduğunu iddia eder.
5
Gücü tattıktan sonra kendisini bir Tanrı olarak görmeye başladı ve korkunç sapkınlıklarına, seviştiği kadınların boynunu kopararak başladı. Kadınların kulağına "İstesem buracıkta boynunu koparırlar" diyor ve dediğini yapıp çoğunun boynunu koparıyordu.
6
İşkence gören insanları izlemekten ve bu işkenceleri halka açık alanda yaptırıp başkalarına izletmekten tüyler ürpertici bir şekilde keyif alırdı. Öyle ki bir defasında, ellerini ayaklarını bağlattırdığı bir vatandaşı, demir zincirlerle 3 ay boyunca dövdürtüp cesedini sokaklarda sergiletmişti.

7
Caligula, insanların vücutlarını özel tasarlattığı aletlerle parçalatırdı. Bunu yapmasındaki amaç ise işkence ettiği kişinin hemen ölmemesini sağlamaktı.

8
Atını altından yapraklar ile beslemek ve halk arasından öylesine seçtiği birini aç kalmış yırtıcı hayvanlara yedirmek gibi dehşete düşüren alışkanlıkları vardı. Kimi zaman seçtiği koca bir aileyi halkın önünde idam eder ve insanların bu manzarayı acı içinde izlemesinden hoşnut olurdu. Roma'da o dönem bakirelerin idam edilmesi yasaktı. Fakat bu Caligula'yı durdurmadı. Katlettiği ailede bakire olduğu için öldürülmeyen 12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettikten sonra öldürdü.
9
Halkın bir kısmı, Caligula'nın bu korkunç davranışlarını delilik olarak açıklasa da, bir kısım ise imparatorun içine şeytan girdiğini düşünüyordu.
10
Tarihin en gözü dönmüş hükümdarı Caligula'nın ölümü, kendi birliğindeki askerler tarafından oldu. Askerler, Caligula'yı defalarca bıçaklayarak öldürdü. Cesedini ise köpeklere yedirdi.

Son Dakika Cinsel ilişkiye girdiği kadınların boynunu koparırdı! İşte tarihin en sapkın imparatoru Caligula ve hayatı - Son Dakika


YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor Yıldız oyuncu Gwyneth Paltrow'un başı fena dertte! "Vajina kokulu" mumu alev alıp patladı Doğal ısısını koruyan 500 yıllık mağaraya ilgi büyük! Akın akın geliyorlar Boş arazide öğrencisiyle ilişkiye giren evli öğretmenin tehdit mesajı ortaya çıktı: Seni sınıfta bırakırım