Cinsel istismarcı çetenin idamını gerçekleştirecek cellat sabırsızlanıyor: Huzur bulacağım - Son Dakika

Cinsel istismarcı çetenin idamını gerçekleştirecek cellat sabırsızlanıyor: Huzur bulacağım

09.01.2020 16:34

2012 yılında Hindistan'nın başkenti Delhi'de bir kız öğrenciye tecavüz edip öldüren dört kişi hakkında mahkeme idam cezası verdi. İdam cezasını uygulayacak cellat ise mahkumları asmak için sabırsızlandığını söyledi.

1
2012 yılında vuku bulan olayda bir kız öğrenci, 4 kişi tarafından tecevüze uğrayarak öldürüldü. Aralık ayında idam cezası alan 4 caninin ise üst mahkemeye yaptığı itiraz kabul edilmedi.

2
Önümüzdeki günlerde asılarak idam edilecek olan dört tecavüzcüyü idam edecek olan cellat Pawan Jallad, yaptığı açıklamada dört tecavüzcüyü asmak için sabırsızlandığını dile getirdi.
3
Cellat, asılmalarınının önce öldürülen kız öğrenciye sonra kendisine huzur vereceğini söyledi.

4
Pawan, daha önce de yaptığı söylediği gibi, tecavüz suçlularının hiç yaşamaması gerektiğini ve en kısa sürede idam edilmeleri gerektiğini söyledi.
5
23 yaşındayken kendisine tecavüz eden kişiler tarafından öldürülen Jyoti Singh'ın annesi Asha Devi, karar sonrası yaptığı açıklamada "Adalet yerini buldu" diyerek mutluluğunu dile getirdi.
6
Aralık 2012 yılında genç kıza otobüs şoförü dahil olmak üzere, altı adam önce kızın erkek arkadaşını demir çubuklarla dövdükten sonra genç kıza sırayla tecavüz ettiler.
7
Tecavüz ettikleri kıza daha sonra demir çubuklar ile vuran çete, kızı yol kenarına atıp kaçtılar.
8
Ağır yaralı olarak bulunan talihsiz kız, Hindistan'da tedavi altına alındıktan sonra Singapur'da daha donanımlı bir hastaneye kaldırıldı. Ancak 23 yaşındaki kız iki hafta sonra hayatını kaybetti.

YORUMLAR (16)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Cinsel istismarcı çetenin idamını gerçekleştirecek cellat sabırsızlanıyor: Huzur bulacağım - Son Dakika


Advertisement