Cinsel Performansınızda Zirveye Oynamanızı Sağlayacak Gıdalar - Son Dakika

Cinsel Performansınızda Zirveye Oynamanızı Sağlayacak Gıdalar

11.10.2018 16:33

Testosteron hormonu sadece cinsellik için değil aynı zamanda sağlığımız için de önemli bir role sahiptir. Kas gücünü artırma, ruh halini iyileştirme ve hatta kemik yapısının güçlenmesinde de etkisi vardır. Günlük yaşanan stres, yanlış beslenme gibi durumlar Testosteron hormonunun düşmesine neden olur. Testosteron hormonunu arttıran en önemli besin çinko ve D3 vitaminidir.

1
BAL
BAL
Kan akışının iyi olması demek daha iyi bir cinsel performans demektir. Cinsel gücünüzü artırmak istiyorsanız kesinlikle organik bal yemelisiniz. Bal, testosteron seviyesini artırmaya yardımcı olan boron mineralini ve nitrik oksit içerir. Nitrik oksit kan damarlarını genişletir ve ereksiyonu hızlandırır.
2
KABAK ÇEKİRDEĞİ
KABAK ÇEKİRDEĞİ
Kabak çekirdeği, prostat bezlerini genişletme özelliğine sahiptir. Bu etkisi ise olası cinsel sorunları ve benign prostat hiperplazisini (BPH) önlemeye yardımcı olur. Cinsel işlevle ilgili problemlerin ortadan kalmasıyla birlikte sürekli tuvalete çıkma halini de iyileştirir. Özellikle erkeklerin her gün bir avuç kabak çekirdeği yemesi önerilir.
3
NAR SUYU
NAR SUYU
Nar suyu, cinsel isteği arttırmanın yanı sıra kişilerin ruh halini iyileştirme ve stresi ortadan kaldırma gibi etkilere de sahiptir. Yani hem duygusal olarak rahatlayacak hem de cinsel hayatınızda yenilenme yaşayacaksınız. Bunun için ihtiyacınız olansa bir bardak taze sıkılmış nar suyu...
4
İSTİRİDYE
İSTİRİDYE
Harika bir çinko kaynağıdır. Testosteron hormon seviyesini yükselten en önemli elementlerden biri de çinkodur. Özellikle yoğun spor sonrası vücuttaki testosteron seviyesi düşer. Bu seviyeyi yükseltecek bir şey varsa o çinko barındıran besinlerdir. Bu da istiridyede mevcut.
5
HER DERDE DEVA ZEYTİNYAĞI
HER DERDE DEVA ZEYTİNYAĞI
Yapılan bir araştırmada üç hafta boyunca zeytinyağı tüketenlerin testosteron hormon seviyesinde yüzde 17'lik bir artış olmuştur. Günlük hayatınızda zeytinyağını sofralarınızdan eksik etmemeniz şiddetle tavsiye edilir. Salatalarınıza ekleyeceğiniz zeytinyağı sizi daha sağlıklı yapacaktır. Ancak tüketim miktarını abartmamakta fayda var.
6
KANSERE ÇARE KARA LAHANA
KANSERE ÇARE KARA LAHANA
Prostat sağlığını koruyan çok önemli bir besindir. K vitamini bakımından son derece zengindir. 11 bin erkeğin katıldığı bir araştırmada doğru miktarda K2 vitamini tüketen erkeklerin prostat kanseri riskinin yüzde 63 azaldığı ortaya konmuştur.
7
D VİTAMİNİ KAYNAĞI USKUMRU
D VİTAMİNİ KAYNAĞI USKUMRU
Çinkodan sonra ihtiyacımız olan bir diğer önemli faktör ise D vitamini. Özellikle kış aylarında D vitamini ihtiyacımızı gideren en önemli kaynak uskumrudur. Haftanın bir günü kesinlikle uskumru yemenizi öneririz. Yapılan araştırmalar yeteri oranda D vitamini alan erkeklerin almayan erkeklere göre testosteron seviyelerinin yüzde 25 oranında daha yüksek olduğunu kanıtlamıştır.
8
KUŞKONMAZ
KUŞKONMAZ
Folik asit, potasyum ve E vitamini bakımından son derece zengindir. Cinsel performansı artırmada da en etkili besin olarak bilinir. Testosteron yükseltmenin yanı sıra metabolizmanın hızlanmasını ve vücuttan ödemin atılmasını sağlar.
9
KARİDES
KARİDES
Uskumrudan sonra bir diğer D vitamini kaynağı karidestir. Düzenli tüketiminde testosteron hormon seviyesini yükseltecek ve vücudunuzun kalsiyumu emmesine yardımcı olacaktır.
10
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Testosteron hormonunun üretimi için vücudun ihtiyaç duyduğu faktörlerden biri de doymuş yağdır. Alkolden kaynaklı azalan testosteron seviyesini arttırmak için hindistan cevizi yağı tüketebilirsiniz.

Son Dakika Cinsel Performansınızda Zirveye Oynamanızı Sağlayacak Gıdalar - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement