Çıplak İngilizler Katalanları Çıldırttı - Son Dakika

Çıplak İngilizler Katalanları Çıldırttı

25.08.2014 13:45

1
İspanya'nın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Barcelona'da sarhoş İngiliz gençlerin çırılçıplak kentte dolaşması ve süpermarketlerden alışveriş yapması, bölge sakinlerini isyan ettirdi.

2
Turizmin yoğun şekilde yaşandığı bir dönemde sokakların çıplaklarla dolmasına karşı çıkan Katalanlar, belediyeden önlem almasını istedi.

3
Barcelona sakinleri ayrıca emlakçıların sahile yakın bölgelerdeki evleri İngiliz gençlere kiraladıklarına ve her evde en az 10 gencin beraber yaşamaya başladığına dikkat çekti.

4
Barcelona bölgesinde bulunan çok sayıdaki küçük ölçekli süpermarket ve fast food tipi yiyecek işletmelerinin göçmen Müslümanların elinde bulunması, iki taraf arasında çatışmaların yoğunlaşmasına sebep oluyor.

5
İspanya'nın doğusundaki Barcelona kentinde, son 1 haftadır gündemde olan "edepsiz turistler" tartışması devam ediyor.

6
Kentin sahil kısmındaki La Barceloneta Mahallesinde yaklaşık 2 bin kişi ellerinde pankartlarla sokağa çıkarak, taşkınlık yapan, mahallenin huzurunu kaçıran turistleri protesto etti.

7
Kısa bir zamanda kendi aralarında birlik kurarak, toplu hareket eden mahalle sakinleri, 4. kez organize ettikleri gösteride, "Sarhoş turistler dışarı", "Bizi buradan çıkaramayacaklar", "Barcelona satılık değil" şeklinde pankartlar açıp, slogan attı.

8
Gösterinin olduğu anda, plajdan çıkıp kaldıkları ev veya otellere giden turistlerin şaşkın bakışlarla protestocuları izlemesi de dikkat çekti.

9
Mahalle sakinleri adına basına konuşan Oriol Casabella, sorunun temelinde yasa dışı yollardan turistlere ev kiralamanın yattığını savundu.

10
"Pes etmeyeceğiz, sonuna kadar mahallemizi savunacağız" diyen Casabella, turistlere kaçak ev kiralayan emlakçılara yönelik kontrollerin artırılmasını, mahallede güvenliğin sağlanması için daha fazla polis gönderilmesini istedi.

11
Bu arada La Barcolenata sakinleri ile Barcelona Belediyesi yetkilileri arasında yapılan toplantılardan da henüz bir sonuç çıkmadığı bildirildi.

12
Barcelona Belediyesi, 3 ekip oluşturularak, kapı kapı dolaşıp kontroller yapma vaadinde bulunsa da, bu girişim mahalle sakinlerini ikna etmedi.

13
Barcelona Belediyesi'nin rakamlarına göre, Ağustos ayında taşkınlık ve ahlaka aykırı hareket yapan turistlerle ilgili toplam 50 şikayet alındığı belirtilirken, geçtiğimiz yıl aynı dönemde bu sayının 14 olduğu kaydedildi.

14
Geceleri gürültüden uyuyamamaktan ve sokakta, çıplak dolaşan, kusan, idrarını yapan turistler görmekten bıkan La Barceloneta Mahallesi sakinleri, belediyenin gerekli adımları atmaması halinde sonraki gösterilerinin gelecek Çarşamba günü olacağını duyurdu.

15
16
17
18
.

Son Dakika Çıplak İngilizler Katalanları Çıldırttı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement