Çıplak Kabilenin Kadınları, Saç Modelleriyle Erkeklere Mesaj Veriyor - Son Dakika

Çıplak Kabilenin Kadınları, Saç Modelleriyle Erkeklere Mesaj Veriyor

2 yıl önce

Kuzey Namibya‘da yaşayan Himba Kabilesi, sürdürdükleri geleneksel hayat tarzlarıyla dikkat çekiyor. Kırmızı renkleri ve saç stilleriyle benzersiz bir görünüm sergileyen Himba kadınlarının saç şekilleri de geleneklerindeki kurallar çerçevesinde yapılıyormuş.

1
Burada yaşayan kadınlar saç ve gelenekleriyle gurur duyuyor. Her bir saç stilinin farklı anlamları var.

2
3
Himba kadınları, aşı boyası, tereyağı ve topraktan elde ettikleri karışımla boyadıkları saçlarını uçlarına keçi kılından ek yaparak örüyorlar.

4
5
6
7
Himba kadınları, evli olup olmamasına veya kaç yaşında olduklarına bağlı olarak değişen farklı saç modelleri yapıyorlar.

8
Kabiledeki kadınların büyüleyici saç stilleri onların sosyal statüsünü de belirleyen en önemli şey olarak görülüyor. Taktıkları aksesuarlar, başlıklar ve değişik giyim tarzlarıyla masal kahramanı gibi görünen kadınlar, kabilenin erkeklerinden çok daha fazla dikkat çekiyor.

9
Kadınlar, tenlerinin kırmızıya dönmesine sebep olan bu karışımı, vücutlarına da sürüp, güneşten korunuyorlar.

10
11
12
13
14
Erkeklerin ilgisini çekmek için:
Erkeklerin ilgisini çekmek için:
Ergenlik döneminden geçmekte olan kızların saçları erkeklerin dikkatini çekmemek için yüzlerini kapatacak şekilde örülürken, evlenme çağına gelen kızlarda saçlar arkaya doğru örülüyor.

15

Haber Yayın Tarihi: 16.06.2018 10:20 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kurşun dizisinin Tomris'i derin göğüs dekoltesiyle takipçilerini şaşı etti! Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları Noel kutlamaları sokaklara taştı! Alkolün etkisiyle kendinden geçen İngilizlerden ilginç kareler Yılbaşı kapı süsünün içinden çıkan şey şoke etti! Görenin midesi kalkıyor Erzurum'da gizemli yol! Boşta bırakılan araçlar kendi kendine yokuş çıkıyor