Son Dakika Haberleri: Çıplak Trump Heykelleri ABD'nin Dört Bir Yanında
BBC

Çıplak Trump Heykelleri ABD'nin Dört Bir Yanında

3 yıl önce

ABD'nin farklı eyaletlerindeki parklara bir gecede yerleştirilen çıplak Donald Trump heykelleri pek çok kişinin ilgi oldağı oldu.

1
Donald Trump'ın gerçek boyutlarında çıplak heykelleri bir gecede ABD'nin New York, Los Angeles, Seattle, San Francisco ve Cleveland parklarında belirdi.
2
Heykel eylemini düzenleyenler INDECLINE adlı anarşist kollektifi
3
INDECLINE yazılı açıklamasında, "Bu heykeller aracılığıyla ABD tarihinin en çok nefret edilen siyasetçilerinden birisinin iğrenç iç yüzünün fiziki yansımasını herkese göstermek istedik" deniyor.
4
Yüzlerce kişi heykellerle birlikte farklı farklı pozlar vererek fotoğraflar çektirdi.
5
Kimileriyse heykeli taklit etmeyi tercih etti...
6
Eylem ABD genelinde büyük ses getirdi ve çok sayıda medya kuruluşu heykellerin haberini yaptı.
7
Ancak New York Park İdaresi, heykellerin izinsiz yerleştirildiğini açıklayarak çıplak Trump heykellerini söktü. İdare'nin açıklamasında "New York Parklar İdaresi, her türlü izinsiz heykel projesine karşı harekete geçer" dendi.
8
Donald Trump'ın resmi seçim kampanyası tarafından henüz heykellerle ilgili bir açıklama yapılmadı.


BBC
Haber Yayın Tarihi: 08.10.2016 01:52 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü yıldız yüz gerdirme sonrası çekilen fotoğraflarıyla korkuttu Deprem kahini Türkiye'yi uyardı: 14-18 Ağustos'a dikkat! Burası Eminönü! Sağanak, alt geçiti yerle bir etti! Erkekleri domuza çevirip koleksiyon yapan büyücünün adası bulundu Aşk Adası'yla fenomen olmuştu, sokak ortasında uygunsuz görüntülendi