Çıplaklığı sanata dönüştürerek Instagram yasağını deldi! - Son Dakika

Çıplaklığı sanata dönüştürerek Instagram yasağını deldi!

21.08.2019 14:23

Sanatçı ve model Leah Schrager, sosyal medyada yayımladığı çıplak fotoğraflarla, bugünün toplumunda kadın çıplaklığının nasıl karşılandığını ölçümlüyor. İşte birbirinden ilginç fotoğraflarda kadın bedeni ve sanatı harmanlayan Schrager'in o kareleri…

1
Amerikalı sanatçı Leah, bedensel formlara bir ressam gibi dokunuşlarda bulunuyor. Instagram'da paylaştığı çıplak fotoğraflarının uygulamanın filtresine takılmaması için de bir yol bularak, görsellerde farklı materyaller kullanıyor.
2
Leah en dikkat çeken fotoğrafları hakkında, "Fotoğraf çekimleri yapıyordum ve kalçamın üzerine nesneler koymak ve onları fotoğraflamakla eğlenmeye başladım" dedi.
3
"Oyuncakların kalçamı bir manzara veya tiyatro setine çevirme şeklini beğendim.''
4
New York'ta yaşayan Leah, hayranlarının yarattığı imajı sevdiğini de söylüyor. Takipçilerinin yanı sıra annesinin de en büyük destekçisi olduğunu da belirtmeden edemiyor.
5
Erkek bakış açısıyla dijital sansürden kültüre, dijital kimliğe ve cinsiyete kadar pek çok çağdaş konuya karşı mücadele edip yorum yapan sanatçı, sayısız sergi açtı. Birçok gazete, TV ve yayın kuruluşunda da yer aldı.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

YORUMLAR (12)
  • yolu bulmak: sanat=soyunmak ise ama dur ahlak var değil mi? insan varken ahlak mı vardı canım. Sonradan dindarların çıkardığı aptalca şey. Soyunuyorsun sanat yapıyorsun. elbiselerini çıkart olay bitsin. Toplumsal Ahlak, Psikolojik Ahlak, Cinsel Ahlak, Ailesel Ahlak vb. vermezsen bu insanlara sanat=soyunmak derler ve yaparlaaaar. NOkta.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Çıplaklığı sanata dönüştürerek Instagram yasağını deldi! - Son Dakika


Advertisement