Cips Yedi Sarhoş Oldu - Son Dakika

Cips Yedi Sarhoş Oldu

08.03.2015 19:43

1
Alkol almadan sarhoş olan adamın yaşadıklarına inanamayacaksınız. Yıllardır vücudundaki sorunu çözmeye çalışan Nick Hess, 3 yıl öncesine kadar aktif ve sosyal bir hayata sahip, hatta birçok sporu da aynı anda yapabilen biriydi. Fakat bir gün eşiyle birlikte televizyon seyrederken bir anda sersemlemiş bir şekilde hareket etmeye, konuşurken dili dolanmaya başladı...

2
Karısının şaşkın bakışları arasında aşırı sarhoş biri gibi gülümsemeye, hatta nefesinden alkol kokusu bile gelmeye başlamıştı. Başlangıçta eşi, onun gizli bir alkolik olabileceğini düşündü...

3
Diğer yandan sorun her geçen gün büyüyordu. 2011 yılında alkollü araç kullandığı gerekçesiyle tutuklandı. Polis raporuna göre yasal limitin 3 katı kadar alkollüydü. Hess ise çaresizce, 12 saat önce sadece 1 bira içtiğini anlatmaya çalışıyordu...

4
Karısının gizli alkolizmle ilgili şüphesini sona erdiren ise tüm günü bir saniye bile ayrılmadan beraber geçirdiği kocasının bir yemekten sonra yine aynı sarhoş görüntüyü vermesi oldu. Nick Hess'in vücudunda bir sorun olduğunu anlayan karısının desteğiyle doktor doktor dolaşmaya başladılar. 3 kolonoskopi, 2 endoksopi olan Nick'in sorunu bir türlü anlaşılamıyordu...

5
Sonunda bir doktor problemin ne olduğunu açıkladı. Sorunun adı Otomatik Mayalama Sendromu'ydu. Yani Hess'in vücudu ağızdan alınan şekeri sindirim sisteminde alkole çeviriyordu...

6
Tıp dünyasında çok rastlanan bir durum olmasa da, hastanelerin acil servislerine tek gram bile alkol almadan alkol komasına girmiş bir şekilde yatırılan hastaların hikayeleri yok değil. Bu durumun sebeplerinden biri olarak bir hastalık sonrasında yoğun şekilde kullanılmış olan antibiyotiklerin midedeki bakterileri öldürerek mantarların yerleşmesine ve yayılmasına elverişli bir ortam oluşturulması olarak gösterildi...

7
Yani mideye yerleşen ve yayılan mantarlar, mideye giren her türlü besin içerisindeki şekeri alkole çeviriyor ve bu alkolün de kana karışmasına yol açıyordu. Aslında tedavisi çok basitti. Mantar önleyici ilaçlar ve düşük şekerli bir rejim ile hastalık tamamen önleniyordu.

8
4 yaşından beri evinin arka bahçesinden kargaları besleyen 8 yaşındaki kıza kargalar hediye getiriyor.

9
Gabi'nin evde en çok değer verdiği şey yemek odasının hemen yanında duran kutusu. Gabi Mann isimli genç kız 4 yaşından beri her gün düzenli olarak bahçeye gelen kargaları besliyor kuşları gözlemleyen küçük kız 4 yıldır devam ettirdiği bu alışkanlıkla sık sık hediyeler alıyor

10
2013 yılından bu yana kargalar ona hediye getirip bırakıyor. Bu ilginç olay Gabi'yi koleksiyon yapmaya itmiş.

11
Kuşların hediyeler parlak taşlar, vidalar, şişe kapakları, metal parçalar ve boncuklardan oluşuyor.

12
Hatta kalp şeklinde bir boncuk hediyesi bile almış. Kuş bilimci John Marzluff'a göre Kargalar ve kuzgunların parlak nesnelere karşı ilgileri var, genelde yuva süslemek ya da eş ararken dikkat çekmek için kullandıklarını ama böylesi bir hediyeleşmeyi ilk defa gördüğünü belirtti.

13
Gabi'nin annesi Lisa, kızı için hazırladığı öğle yemeklerini kargaların yemesine çok da aldırış etmiyor ve "Hayvanları sevmelerine ve paylaşımcı olmalarına seviniyorum" diyor. Gabi ve kargalar arasında kurulan özel bağı görmeden önce kuşlara aldırış dahi etmediğini söyleyen Lisa, "Benim için de büyük bir dönüşüm oldu. Şimdi kuşlara daha farklı bir gözle bakıyorum" diye ekliyor.

14
Hediye getiren kargaların hepsi de Gabi'nin aldığı renkli ve parlak objeleri tercih etmeyebiliyor. Bu yüzden Gabi oldukça şanslı. Gabi'nin annesi Lisa, kargaların düzenli olarak fotoğraflarını çekmeye çalışıyor ve davranışlarını kaydediyor. Lisa en büyük sürprizi sadece birkaç hafta önce yaşamış. Yakınlarda gördüğü bir kartalın fotoğrafını çekmeye çalışırken lens kabını yere düşürüp kaybetmiş.

Bir türlü bulamadığı lens kabı birkaç gün sonra arka bahçesindeki boş kuş yemi tepsilerinin bir tanesinin ortasında duruyormuş.

15
Oyuncu Afgan kadın sokaklarda tacize uğramadan rahatca gezmek icin vücudunun belirli yerlerini kaplayan bir zırh giydi.

16
İran, Afganistan ve Pakistan'da yaşadığı talihsiz olaylardan bıkan genç oyuncu çözümü zırh giymekte buldu.

17
İran'da yaşarken küçük yaşta tacize uğradıktan sonra vücudunun demirle kaplı olmasını istedi. Uzun yıllar sonra Pakistan'a taşındıktan sonrada bu durumları yaşamaya devam eden genç oyuncu vücudunu kaplayan bir zırh yaptı.

18
Zırh sayesinde artık sokakta daha rahat ve korkusuz gezdiğini söyledi. Zırhı giydikten sonra kücükken oturduğu mahalleyi ziyaret eden genç oyunu, mahale sakinlerinin başta şaşırdığını sonrada kötü sözler edip onu taşlamaya başladıklarını söyledi. Herşeye rağmen artık ona zarar veremeyeceklerini gösterdiği için mutlu olduğunu belirtti.

19
Bir turistin Güneydoğu Afrika ülkesi Malavi'ye yaptığı ziyaret sırasında çektiği bu fotorraf sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında yer aldı.

20
Yerel halkı görüntülemek isteyen turist ilginç bir görüntüye şahit oldu. İlk kez beyaz bir insan gören Afrikalı çocukların tepkisi böyle görüntülendi.

21
Burası tel şehriye üretimi yapan bir fabrika...

22
Fotoğraflar kontrol dışı ve “merdiven altı” diye tanımlanan ürünleri satın almanın en kadar tehlikeli olduğunu gözler önüne seriyor.

23
Son yıllarda kalitesiz ve merdiven altı ürünler hızlı çoğaldı.

24
Markasını bilmediğimiz ürünleri satın alırken oldukça dikkatli davranmalıyız.

25
Görüntüler Çin'de çekildi. Ancak kontrol dışı ürünlerin sağlıksız koşullarını göz önünde dökmek için oldukça önemli.

26
Buna benzer bir gıda skandalı olayı daha önce Rusya'da yaşanmıştı.

27
Bir peynir fabrikasında çalışan işçiler, peynir üretiminde kullanılan süt ile banyo yapıp bir de sosyal medyada paylaşınca kıyamet koptu.

28
Rusya'nın Sibirya bölgesindeki Omsk kentindeki bir peynir fabrikası çalışanı Artem Romanov'un internette iş arkadaşları ile sütte yüzdükleri fotoğrafları paylaşması gündem oldu.

29
Rus basınında yer alan haberlere göre Osmk'taki bir peynir fabrikası çalışanları iş yerinde kutlama yaptı.

30
Kutlamalarının ilerleyen saatinde çalışanlar süt ile dolu kazana girerek serinlemeye çalışıyor. Çalışanlardan Artem Romanov'un fotoğrafları internette paylaşması gündeme damga vurdu. Fotoğrafı paylaşan işçi altına da “Aslında işimiz çok sıkıcı” yazdı.

31
Görüntülerin sosyal ağlarda yayınmasından sonra bu fabrikada üretilen Çeçil peynirlerini satıştan kaldırdı.

32
X5 şirketi peynirleri toplatma kararını kendisinin verdiğini açıkladı.

33
Birazdan okuduklarınıza çok şaşıracaksınız. İşte gökten yağmur veya kar dışında yağan en garip cisimler...

34
Örümcek yağmuru; Arjantin/ 6 Nisan 2007'de Arjantin'in Salta kasabasına tatile giden Christian Oneto Gaona ve arkadaşları San Bernardo Dağları'na tırmandı.

35
Tırmanma yolculuğuna başladıktan yaklaşık iki saat sonra gökten farklı renklerde örümcek yağmaya başladı. Christian elindeki kamerayla bu yağmuru görüntülemeyi başardı.

36
Gökten inek düştü; Japonya/ 1997 yılında bir balıkçı botunun üzerine gökten inek düştü. Botun az daha batmasına neden olan bu ineğin bir Japon kargo uçağı tarafından uçak havadayken atıldığı tahmin ediliyor. Rus Havagücü'nün inek düştükten iki hafta sonra Japon otoritelerine verdiği bilgiye göre, uçak mürettebatı ineği yemek için aldı ama uçak tehlikeye girince Japon Denizi üzerindeyken aşağı attı.

37
Kan yağmuru; Kolombiya/ 2008 yılında Kolombia'nın Choco bölgeside gökten kan yağdı. Köyün rahibi gökten yağan kanın Tanrı'nın bir işareti olduğunu, insanların günahlardan arındığını söyledi.

38
Jel şeklinde yağmur; İskoçya/ 2009 yılında İskoçya'da yere jel şeklinde yağmur taneleri düştü. Bir teoriye göre kurbağa yumurtalarını yiyen şahin ve akbabalar bu yumurtaları havada uçarken kustular.

39
Gökten solucan yağdı; ABD/ ABD'de bir polis memuru işine gitmek için evinden çıktı ve kısa bir süre sonra gökten suyla birlikte solucanların düştüğünü gördü. Bir anda her yeri solucan kapladı. Olayın gizemi çözülebilmiş değil.

40
Renkli kar yağdı; Sibirya/ Sibirya'nın Omsk bölgesinde 2007 yılında turuncu, yeşil ve sarı renkte kokulu kar yağdı.

41
Çölde gökten balık yağdı; Avustralya/ Tanami Çölü'nde, Argyle Nehri ve Elliot Gölü'nden kilometrlerce uzakta gökten balık yağdı. Kuşlar tarafından yere bırakıldığı sanılıyor.

42
Para yağmuru; Almanya/ 2007 yılında bir motorcu gökten para yağdığını gördü. Paraları motorunun dikiz aynasından gördüğünü iddia eden kadın paraların bir kısmını topladı. Paranın kaynağı bilinmiyor.

43

Sığırcık yağmuru; İngiltere/ İngiltere'nin Somerset Köyü'nde Mart 2010'da gökten yüzlerce sığırcık kuşu ölü şekilde yere düştü.

44
Et yağmuru; ABD/ 1876 yılının mart ayında Allen Crouch isimli bir kadının çiftliğinin üzerine gökten et parçaları yağdı. Etlerin koyun veya geyik eti olduğu sanılıyor.

45
Dövüş sanatları meraklısı bir adam göz kapakları ile bir aracı çekerken...

46
Manuel Bandera, Madrid'de "Chicago" müzikalinin provasında.

47
Sibirya'da bir sirkte kahverengi bir ayı motorsiklete binerken...

48
Olaf Niess kuğulara göz kulak olurken... Her yıl kuğular Hamburg civarındaki kuğular toplanıp kışın kaldıkları bölgeye götürülüyor. Bahar gelene kadar da beslenip bakıma alınıyorlar.

49
El Diablo olarak tanınan bisiklet meraklısı Didi Senft, "Noel Baba Bisikleti" olarak adlandırdığı bisikletiyle Berlin yakınlarındaki Storkow'da poz verirken. Didi 7.5 metreye 3.10 metre boyundaki devasa bisikleti kızak şeklinde yaptı.

50
Essen'deki Essen Motor Show'da bir model dünyanın en büyük motorsikleti "Gunbus" ile poz verirken...

51
Çocuklar Viyana'da 25'inci oyun festivali Spielefest'te devasa Jenga ile oynarken...

52
Detroit Lions taraftarı Bryan Gillespie, Şükran Günü NFL futbol maçı öncesinde hindi şeklindeki şapkasıyla...

53
33 yaşındaki orangutan Nonja, Viyana'daki hayvanat bahçesinde elindeki fotoğraf makinasıyla oynarken... Hayvanat bahçesi Nonja'nın çektiği fotoğrafları internete koyunca geniş bir hayran kitlesi edinmişti.

54

Abuja'da uçak şekilnde inşa edilmiş bir ev...

55
Mısır'ın Gize kentinde bir adam eğitmek istediği atla yürürken...

56
Çin'in Anhui eyaletinde bir yemek yapma yarışmasında bir şef hünerini göstermek için balonun üzerinde salatalıkları ince ince doğrarken... Yerel hükümetin düzenlediği yarışmaya 500 kadar şef katılmıştı.

57
Tokyo'daki Uluslararası Robot Sergisi'nde pingpong oyanaşan "Topio"nun sergilenmesi sırasında... Topio bir insana karşı tenis oynayabilecek şekilde tasarlandı.

58
Honduras'ın başkenti Tegucigalpa'da geçici devlet başkanı Roberto Micheletti'nin destekçileri yakınlaşan seçimler için yürüyüş yaparken...

59
Eurolig'de Kaunas'ta Fenerbahçe ile karşılaşan Zalgiris basket takımının bir ponpon kızı hünerlerini gösterirken...

60
Tibet'te bir at ağzına takılmış basketbol topunun içinden yerken...

61
Ukraynalı sanatçı Yelena Kuznetsova, Başbakan Yulia Tymoshenko'nun Robin Hood gibi giyinmiş bebeğini tanıtırken. Kuznetsova'nın yaptığı yedi siyasi figürün bebekleri Kiev'deki bir çocuk rehabilitasyon merkezine fon sağlamak için açık artırmayla satılacak.

62
Zagreb'de Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde bir kadın kadın hakları savunucularının yerleştirdiği bir şişme bebeğin yanında otururken... Bebeğin üzerinde "Neden sessizsin" sorusu yer alıyor.

63
Münih Üniversitesi'nde düzenlenen "Bir Noel Baba Kirala" etkinliğinin ardından toplantı odasına doğru yürüyen Noel Babalar...

64
Miss Sevilla Güzellik Yarışması'na katılan adaylar asasörde yukarı çıkmayı ya da aşağı inmeyi beklerken...

Son Dakika Cips Yedi Sarhoş Oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Büyük beden model, yine yaptı yapacağını! Ayna karşısında çırılçıplak karnını doyurdu Görüntüler dün geceden! Ünlüler, villada sabaha kadar vur patlasın çal oynasın kaçak parti yaptı Daireler, merdivenler, posta kutuları! Sıcaklığın eksi 50 dereceye düştüğü yerde her şey buz tuttu 2 kadın öğretmen, 18 yaşındaki öğrenciyi eve davet edip üçlü ilişkiye girdi Bu yıl kırmızı halı bambaşkaydı! İşte 2021 Altın Küre Ödülleri'nin en şık ünlüleri