Çırağan'ın Mutfağı ve Yemekteyiz'den Kovuldu, Türkiye'nin Fenomeni Oldu - Son Dakika

Çırağan'ın Mutfağı ve Yemekteyiz'den Kovuldu, Türkiye'nin Fenomeni Oldu

Masterchef Murat, yarışmanın en popüleri olmayı başardı. Daha önce aşçılık yaptığı Çırağan ve sevilen yarışma programı Yemekteyiz'den kovulan Murat'ı, biraz yakından tanımaya ne dersiniz? Seneler evvel röportaj bile vermiş haberiniz yok desek?

1
Murat Özdemir, 1996'da Brüksel'deki Türk Büyükelçiliği'nde dört yıl çalışmış. Bu arada İngilizce ve Fransızca öğrenmiş. 2000'de Çırağan'da aşçı olarak görev yapmış. 2002 yılında Çırağan'dan kovulmuş.
2
Tabii tek o kovulmamış. onunla beraber birçok çalışanın işine son verilmiş. Özdemir şu sözlerle açıklıyor: Çırağan Otel'in lokantalarından Tuğra Restoran'da soğuk mezelerinden sorumluydum ama işten atıldım. Çırağan'dan sadece ben değil tam 240 kişi çıkarıldı. O sıralarda 11 Eylül olduğu için Türkiye'ye gelen turist sayısı çok azalmıştı. Atılacaklar listesinin en başındaydım gerçi. 17 yaşındaki Rus hostes Olga'yı baştan çıkardım. Kız çok güzel olduğu için herkes beni acayip kıskanıyordu... Otel yönetimi ise eski aşçılarının tamamen profesyonel nedenlerle işten çıkarıldığını söylüyor.
3
Hızlı kariyer virajlarına iki de evlilik sığdırmış Murat Bey. Para kazanma hırsına bürünüp Antalya Lara'da kendi köfteci dükkanımı açmış. Adını da 'Bolulu Murat Şefin Köftecisi' koymuş.. Pideci, nargile kafe ve Türk yemekleri restoranı derken dört dükkanı olmuş! Üstü açık bir arabası dahi varmış. İşler kötü gitmeye başlamış, batmış elinde avucunda ne varsa satıp İstanbul'a dönmüş.
4
2009 yılında İstanbul'a dönüyor ve her gün farklı semt pazarlarında zeytinyağlı yiyecekler satmaya başlıyor. Hem de Çırağan üniformasıyla. Tezgahın afişi de cezbediyor: Bedavadan biraz ucuz, tadına bakmak ücretsiz! Özdemir'in dolmaları, içli köfteleri, börekleri ve tatlıları bedava değil ama kapış kapış gidiyor o zaman. 2 tane minübüs alıyor ve her gün İstanbul'un farklı bir semtinde tezgah kuruyor. Günde 300 kg dolma satıyor ve her gün yaklaşık 1000 TL para kazanıyor. Başarısı öyle dikkat çekiyor ki kendisiyle röportajlar yapılıyor.
5
Yemekteyiz macerası ise 2018 yılında başlıyor. Yemekteyiz programının 7 Mayıs haftası yarışan, ama yaptığı davranışlarla sunucu Onur Büyüktopçuyu çıldırtan Murat, final akşamı kovuluyor.
6
Şimdi ise MasterChef Türkiye yarışmacısı olan Murat, yaptığı davranışlarla juri üyelerini kızdırmaya devam ediyor ama onu çok da seven bir kitleye sahip.
7
8
9

Haber Yayın Tarihi: 02.10.2018 15:45

Son Dakika Çırağan'ın Mutfağı ve Yemekteyiz'den Kovuldu, Türkiye'nin Fenomeni Oldu - Son Dakika

YORUMLAR (16)
  • ÖNDER: ZORLA FENOMEN YAPMA ÇABASI, BU İDDİADAN SONRA OYUNA GELMEMEK İÇİN MASTER CHEFİ ARTIK İZLEMEYECEM, ÇEVREME DE İZLEMEMELERİ İÇİN TELKİNDE BULUNACAM, KIZIM DİZİSİNİ DE İZLEMİCEM HATTA TVDEN TV8 İ SİLİYORUM YETER ARTIK Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Serdar: The TerMan... Adam kişisel bakımına hiç dikkat etmiyor. Biz de terliyoruz ama ekrana çıksak eminim bi yerlerimize müdahale ederdik çirkin görüntü oluşmasına engel olurduk. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Ölen ünlü oyuncunun kız kardeşi, eniştesinin yanına taşındı! Dedikodu kazanı kaynıyor Koronavirüsün uğramadığı dünyanın en uzak adası: İğne atsanız sesi duyulur Çölün ortasında kırık tabut içinde bulunan model, ölmeden önce yatağa bağlanıp işkence görmüş Biraz yakacak ama bağışıklığımızı koruyacak! Mutfağımızın kızıl savaşçısı: Acı biber Ürün tanıtımını iç çamaşırıyla yapan Wanda Nara, takipçilerini mest etti