CLS'nin Küçük Kardeşi Mercedes - Son Dakika

CLS'nin Küçük Kardeşi Mercedes

15.01.2013 13:49

1
Keyif ve hüzün şu sıralar Daimler bünyesinde bir arada yaşanıyor: Ay başında Başkan Dieter Zetsche, 2011 yılında 1.36 milyon otomobil sattıklarını ve yaklaşık 6 milyar Euro'luk bir rekor kar açıklamasına rağmen, hissedarların protestolarıyla karşılaşmıştı.
2
Çünkü hissedarlar, Audi ve BMW'nin çok fazla alanda Mercedes'i geride bıraktığını söylüyordu. Yani liderliği tekrar ele geçirmek için yapılacak ataklar için en uygun zaman. Yeni A Serisi ile Zetsche bunu çoktan denedi ve pazarlama departmanının otomobili “gelmiş geçmiş en cesur Mercedes” sloganıyla tanıtmaya ikna etti. Ancak birçoklarına göre A Serisi, BMW 1 ve Audi A3'ten tanıdık konseptlerin yeni bir yorumuydu. Hem de yeni A Serisi hiç de kötü bir yorum olmamasına rağmen...
3
Şimdiyse A Serisi bazlı yeni bir sedandan, markanın atağa kalkma stratejisine ekstra güç sağlaması bekleniyor. Yıl sonunda CLA adıyla piyasaya çıkacak olan bu yeni otomobilin ilk tanıtımıysa geçen hafta “Concept Style Coupe” adıyla Pekin'deki Auto China Fuarı'nda yapılmıştı. CLA ile Mercedes, VW Jetta, Chevrolet Cruze veya Ford Focus Sedan gibi ilerici ve haylaz otomobillerin bulunduğu bir sınıfta Audi ve BMW'den liderliği geri alabilecek.
4
Daimlerin elit markası için CLA, gerçekten de yeni bir başlangıç olabilir. Mercedes'in en çekici özelliklerinden biri olan dizayn konusunda Tasarım Şefi Gorden Wagener sonunda kendi çizgisini bulabilmiş gibi görünüyor. Şov otomobillerine özgü, yani seri üretime geçmesi imkansız tüm özellikleri gözardı edilse bile CLA, kesinlikle çok taze ve cesur bir otomobil.

Son Dakika CLS'nin Küçük Kardeşi Mercedes - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı