Çoban Çökerten'in Bilinmeyen Faydaları - Son Dakika

Çoban Çökerten'in Bilinmeyen Faydaları

11.04.2014 18:25

Belkide adını hiç duymadığımız şifalı bir bitki olan çoban çökerten hakkında bilmedikleriniz.

1
Çoban çökerten bitkisi, demir dikeni, deve çökerten ve çarık dikeni olarakta bilinir, Asya, Afrika ve Amerika’da yetişen bu bitki, tek yıllık yabani bir bitkidir. İşte bir çok rahatsızlığa iyi gelen bu bitkinin diğer faydaları...
2
Erkeklerde antrapoz belirtilerini azaltıcı, testosteronu arttırıcı, dengeleyici ve normal seviyesini koruyucu, sperm sayısı, miktarı ve hareketliliğini artırıcı etkisi vardır.
3
Şeker ve damar tıkanıklığında etkilidir.
4
Böbrek çalıştırır ve taş düşürür ve idrar söktürücü özelliği vardır.
5
Vücut direncini arttırıcı etkisi vardır.
6
Yüksek tansiyonu normal seviyeye çeker.
7
Kadınlarda yumurtlama problemlerine karşı kullanılır.
8
Damar içi plakların ortadan kalkmasında ve hipertansiyonda, kolesterol yüksekliğinde, kan yağları yüksekliğinde düşürücü etkisi vardır.
9
Kas gücünü, vücut dayanıklılığını ve fiziksel performansı arttırıyor ve bu nedenler kas artışı sayesinde yağ yakışını hızlandırıyor.
10
Vücut enerjisinin ve dayanıklılığının arttırıyor ve fiziksel, zihinsel, duygusal dinçlik ve kuvvet veriyor.
11
Erkeklerde testosteronu arttırıcı, dengeleyici ve normal seviyesini koruyucu, Libido kaybını engelliyor. Ereksiyon problemlerini ortadan kaldırıyor.
12
Damar tıkanıklığında ve bütün damarlar üzerinde etkili olmasıyla damarlardaki kireçlenmeyi azaltır ve damar sertliğine karşı etkisi olduğu gözlemlenmiştir.

Son Dakika Çoban Çökerten'in Bilinmeyen Faydaları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Depremin kucağındaki Yunan Adası Sisam'da da manzara vahim! Sokaklar taş yığınıyla doldu İzmir'de şiddetli deprem sonrası korkutan görüntü! Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Cinsel içerikli film yıldızından maçta testis travması geçiren Rodriguez'e destek mesajı: Umarım iyisindir Nedeni bilinmiyor! Aynı fırından ekmek alan 300 kasabalı aklını yitirdi Bir döneme damga vurdu! Yumruklu saldırıda burnu kırıldı, barajı geçemeyince istifayı bastı